Litvínov – Plzeň 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 (0:2 po s.n.) | K. Vary – Motor ČB 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 26.02.2023, 16:20 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 50. kolo

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Jiří Černoch
    Motor České Budějovice: Martinš Dzierkals (18:48:32)

59:43
    Energetici zahazují puk do útočné třetiny.

59:18
    Motor se odhodlal k poslednímu rychlému výpadu, jenže jsou opět nepřesní v kombinaci.

58:52
    Postavení mimo hru ze strany Českých Budějovic.

58:28
    Vít Jiskra našel Martina Kohouta, tomu rána bez přípravy ale vůbec nesedla.

58:06
    Hosté ztratili na modré opět puk a domácí ho zaváží za vlastní branku.

Dnešní utkání sleduje 3337 diváků.

Střely: 24:34.

57:10
    Filip Přikryl to zkusil z mezikruží, na Lukeše ale nevyzrál. Následuje komerční přestávka.

56:50
    Jiří Černoch přihrál Ondřeji Beránkovi, ten místo střely zvolil přihrávku na Petra Koblasu, kterou hosté pohlídali.

55:45
    Stuart Percy nabil Martinu Hanzlovi, proti jeho ráně vytasil Lukeš svůj beton na poslední chvíli.

55:36
    Stříteský poslal dloubáček ze středního pásma až na zakázané uvolnění.

54:56
    Vít Jiskra z levé strany trefil připravenou Hrachovinovu lapačku.

Střely: 23:31.

54:34
    A Českým Budějovicím se nedaří ani s rozehrávkou, nyní se dopustily icingu.

54:03
    Dávid Gríger z otočky hledal Jana Hladonika, jenže nemířil přesně a puk mají opět hráči v modrém.

53:19
    A hraje stále ta samá píseň, domácí se do ničeho nehrnou a spíše jistí obranný val na modré.

52:28
    Hosté sice zabrali zabrali útočnou třetinu, nedaří se jim ale opět vystřelit.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 9. Černoch (O. Beránek), 12. Kofroň (Juusola), 22. Hladonik (Kohout, Gríger), 28. Kohout (Redlich), 28. Koblasa (Černoch) – 19. Dzierkals (Gulaš)

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Rohan, Havlín – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň – Juusola.
    Trenér: David Bruk

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (28. Hrachovina) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Percy, Hovorka, Kachyňa, Šenkeřík – Dzierkals, J. Novotný, Gulaš (C) – Vondrka, Hanzl, Valský – Přikryl, M. Toman, Doležal – Strnad, Raška I, V. Tomeček.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Gerát, Hynek