Jihlava – Poruba 2011 2:3 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Šumperk 4:3 (kon.) | Třebíč – Slavia 4:3 (kon.)
Sokolov – Pardubice B 5:3 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 05.12.2022, 17:30 • Zimní stadion Jana Marka, Jindřichův Hradec • Chance liga • 27. kolo

S konstatováním, že Dukla Jihlava doma podlehla 2:3 na nájezdy celku HC RT TORAX Poruba 2011, se s Vámi loučí a brzké uzdravení Otakaru Šikovi přeje Tomáš Lysý. (20:24:40)

Jihlavští hokejisté se dostali v první třetině do vedení 1:0, když pětiminutovou přesilovou hru za faul na Otakara Šika, který se zraněním odjel do nemocnice, využil Vítězslav Brož. V dalším průběhu zápasu nevyužila Dukla jednu přesilovou hru pět na tři, hosté dvě.

Na gól se i přes spoustu šancí čekalo do konce 41. minuty, kdy z předbrankového prostoru srovnal Tomáš Šoustal a o deset minut později poslal hosty do vedení v přesilovce úspěšnou tečí Roman Pšurý. Dukla ale za minutu a čtvrt srovnala po dobré kombinaci Fronka a zakončujícího Tomáše Harkabuse do šibenice.

Prodloužení přes další šance rozhodnutí nepřinesly, takže se šlo do nájezdů, kde jako jediný uspěl Dominik Hrníčko a zajistil Porubě dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Dominik HRNÍČKO - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011. Rozhodující nájezd poslal k pravé tyči Neužila nad jeho beton a kolem lapačky útočník DOMINIK HRNÍČKO.

5. série
    0:1
    Patrik Miškář netrefil branku a bod navíc z nájezdů bere Poruba.

4. série
    0:1
    Dominik Hrníčko se trefil kolem lapačky Neužila přesně k tyči.

4. série
    0:0
    Jiří Fronk si navedl puk na bekhend, mířil ale vedle.

3. série
    0:0
    Tomáš Šoustal nepřekvapil Neužila fintou a la Forsberg, puk končí v lapačce Neužila.

3. série
    0:0
    Tomáš Harkabus před Dolejšem přibrzdil, nerozhýbal ho a poté už z úhlu nezavěsil.

2. série
    0:0
    Vojtěch Střondala rozhýbal Neužila, ale poté z velkého úhlu trefil také tyčku.

2. série
    0:0
    Další jihlavský bek, Filip Haman, orazítkoval dobrým zakončením levou tyčku Neužila.

1. série
    0:0
    Produktivní Roman Pšurný si najel až před branku, v cestě mu stál ale beton Neužila.

1. série
    0:0
    Fabien Kočí střelou na lapačku Dolejše neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení i přes dobré šance rozhodnutí nepřineslo, radovat se mohla jak Dukla, tak Poruba. Nicméně zápas, ve kterém by zasloužili vyhlásit za nejlepší hráče oba brankáři, dospěl do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Obránce Fabien Koči zpoza branky odmítl soupeře, obkroužil jí a zakončil, ovšem Dolejš zabránil rozhodnutí zápasu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 10. V. Brož (Fronk, Haman), 52. Harkabus (Fronk, Haman) – 41. Šoustal (Berisha, Vachovec), 51. Pšurný (Vachovec, Sedlák), rozh. náj. Hrníčko