Francie – Anglie 1:1 (kon.) | Ukrajina – Švédsko 2:1 (kon.)
Francie
1:1 (1:1)
Anglie
Pondělí 11.06.2012, 18:00 • Donnbas Arena - Doněck (Kapacita: 52,518 diváků) • Mistrovství Evropy

84
    Marvin Martin nahradil hned vzápětí Florenta Maloudu.

Pro dnešek je to ode mě vše. Od komentování zápasu mezi Francií a Anglií se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Příjemný zbytek večera a úspěšný vstup do nového týdne. Na shledanou. (20:01:39)

Rohové kopy: 11 - 4

Oba soupeři si tak připsali do tabulky skupiny D jeden bod a jejich šance na postup jsou naprosto vyrovnané. Francie bude nyní čekat s Anglií na výsledek večerního duelu, ve kterém se představí domácí Ukrajina proti Švédsku.

Úvodní duel skupiny D mezi Francií a Anglií je ukonce. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Po půlhodině hry poslal Anglii do vedení Joleon Lescott, když využil skvělého centru Gerrarda a přesnou hlavičkou uklidil míč do sítě. Radost Angličanům ale příliš dlouho nevydržela, za devět minut dokázal vyrovnat parádní přízemní střelou přesně k levé tyči Samir Nasri. Konečný výsledek tedy zní. Francie - Anglie 1:1.

90+3
    Karim Benzema mohl rozhodnout. Joe Hart viděl jeho přízemní střelu na poslední chvíli, ale přesto ji dokázal skvělým zákrokem vyrazit.

90+2
    Francie u míče.

77
    Roy Hodgson sáhl k prvnímu střídání. Jermain Defoe nahradil Oxlade-Chamberlaina.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny ještě 3 minuty.

90
    Anglie využila i poslední střídání. Theo Walcott nahradil Dannyho Welbecka.

89
    Gerrard rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Lescott. Jeho pokus byl ale tentokrát nepřesný.

88
    Do hry se chystá také Theo Walcott.

87
    Střídající Ben Arfa se dopustil faulu a Anglie mohla v klidu rozehrávat.

86
    Zatím to vypadá, že dnešní zápas vítěze nepřinese, i když aktivnější jsou v posledních minutách hráči Francie.

85
    Benzema vyslal na Hartovu bránu technickou střelu, kterou srazil nad Gerrard.

84
    Laurent Blanc připravil dvojité střídání. Hatem Ben Arfa nahradil nejprve Cabaye.

83
    Gerrard vyslal dopředu pohotovou hlavičkou Defoea, který o míč ale následně přišel.

82
    Následný rohový kop už Francouzi nevyužili.
    Internetový obchod Marken.cz vám přináší legendární sortiment Fanklubu defenzivního fotbalu! Pořiďte si originální šálu nebo triko a zařaďte se do skupiny fanoušků, která ví, že nejdůležitější jsou body.

Tomáš Reiner

Branky: 39. Nasri - 30. Lescott

Karty:   34. Oxlade-Chamberlain (ENG), 71. Young (ENG)

Francie: Lloris (C) - Debuchy, Rami, Mexés, Evra - Nasri, Cabaye, Diarra, Malouda (84' Martin), Ribéry - Benzema (rozestavení 4-5-1). Trenér Laurent Blanc (FRA).
    Anglie: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard (C), Parker (78' Henderson), Oxlade-Chamberlain (77' Defoe) - Young - Welbeck (90' Walcott), (rozestavení 4-4-1-1). Trenér Roy Hodgson (ENG)

Rozhodčí: Nicola Rizzoli - Renato Faverani, Andrea Stefani (všichni Itálie), Čtvrtý rozhodčí: Pavel Královec (Česká republika)