Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 4:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 09.03.2023, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Střely na branku 25:22 (19:36:38)

Nejlepší hráči utkání:

Pavel Musil (OLO)
    Martin Kohout (KVA)

Skončilo utkání mezi Olomoucí a Karlovými Vary, které vyznělo zaslouženě ve prospěch Hanáků, kteří si šli za vítězstvím už od včerejší první třetiny. Olomouc tak po vítězství 4:1 vede v této sérii v poměru 1:0 na zápasy.

58:30
    Alex Rašner má kotouč za vlastní bránou a zatím to nevypadá, že by domácí kupředu spěchali.

57:46

56:53
    Dvakrát střílel Jiří Černoch, ale obě jeho rány byly úspěšně zablokovány domácími hráči.

56:10
    Kombinace mezi Jiřím Černochem a Ondřejem Beránkem nevyšla ideálně.

55:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.

55:29
    Oba celky v plném počtu.

54:58
    Hosté se teď poprvé dostali před bránu Jana Lukáše, ale ze strany hostů je to dosti bezzubé.

54:20
    Domácí mají zatím při hře ve čtyřech kotouč v moci a zatím jen šetří čas.

53:29
    Jiří Ondrušek – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Vít Jiskra – 2 min., hrubost.

52:48
    Zakončení Tomáše Havlína bylo zbrzděno holí jednoho z domácích hokejistů.

51:33
    Čas plyne dále a zatím sledujeme v posledních minutách precizní obranu domácích, přes kterou mají hosté velké problémy se dostat.

50:25
    Dělovku Adama Rutara dokázal Štěpán Lukeš vyrazit do ochranné sítě.

49:29
    Tomáš Rachůnek chtěl do úniku vyslat svého spoluhráče z formace, ale přihrávka se mu nepovedla.

48:20
    Hosté se teď snaží probojovat do útočného pásma, ale domácí dobře brání střední pásmo.

47:05
    Před bránou domácích vznikl menší závar, ale olomoucká obrana situaci ustála.

Daniel Fekets

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 1. Kusko (Bambula), 12. P. Musil (Knotek, Orsava), 31. Orsava (P. Musil, Knotek), 47. Plášek ml. (Navrátil) – 44. Kohout (Dlapa, Rohan)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Mareš – Orsava, P. Musil, J. Káňa (A) – Bambula, Knotek (A), Kusko – Plášek ml., Klimek, Navrátil – Rutar, Strapáč, Kucsera.
    Trenér: Jan Tomajko

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Mikyska, Stříteský, M. Kočí, Havlín, Dlapa, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Veselý, Šindel – Brejcha, Špůr