Karviná – Jičín 30:27 (kon.)
HCB Karviná
30:27 (20:13) Stav série: 2:0
O2xyworld HBC Jičín
Středa 29.03.2023, 18:30 • hala STaRS Karviná • Play-off Chance Extraligy mužů • Čtvrtfinále

HCB Karviná – O2XYWORLD HBC Jičín 30:27 (20:13)
    Nejvíce branek: Nantl 6, Solák 6, Fulnek 5/1 – Hlava 8, Kovařík 8/2, Kastner 4/2. Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/5. Vyloučení: 6:0. (20:02:20)

Zápas je u konce. Druhý poločas bylo ohromné drama. Karviná vstřelila jen deset branek, a to poslední dvě z toho až v posledních dvou minutách. Naopak Jičín se dokázal dotáhnout z desetibrankového manka postupně pouze na rozdíl jediného gólu. Nedokázal se ale dostat k vyrovnání a poslední dvě minuty se Karviná vrátila do pohody a vítězství si pohlídala.

Konec zápasu. (30:27)
    60
    Ondřej Skalický se po zákroku Mokroše dostal na druhé straně rychle do šance a tu proměnil. A jen podtrhl vítězství Karviné. (30:27)

60
    Petr Mokroš vychytal další útok Jičína! Velice důležitý zákrok. (29:27)
    59
    Denis Harabiš dvakrát naznačoval a už se zdálo, že neví, co má dělat. Následně ale poslal míč do spodní části branky a pravděpodobně rozhodl definitivně o výhře Karviné (29:27)
    58
    Martin Hlava má na kontě již osmou branku a Jičín se přiblížil na rozdíl jediného gólu! (28:27)
    57
    Martin Kovařík měl ale štěstí. Míč se po zákroku gólmana ze zmařené sedmičky odrazil zpátky k němu a tak hostující hráč dostal druhý pokus. Seběhl si doprava a už šancí nepohrdnul. (28:26)

56
    Mokroš vychytal sedmimetrový hod! Střela hráče Jičína mu mířila přímo do hrudi. (28:25)

56
    Vyloučení pro tým HCB Karviná (David Růža). (28:25)
    55
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek). (28:25)
    55
    Jičín vstřelil gól přes celé hřiště! Byl to Filip Matouš, který dokázal dlouhou střelou najít volnou domácí branku a Jičín tak je už jen na dvoubrankovém manku. (27:25)
    54
    Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Hlava). (27:24)
    54
    Ondřej Skalický přiskočil z levé strany z křídla do brankoviště a poslal míč na bližší tyčku. (27:23)

53
    Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc). (26:23)
    53
    Jiří Dolejší měl velké štěstí, ovšem gól vstřelil. Míč, který směřoval do branky, Mokroš zbrzdil, ovšem nepodařilo se mu ho úplně zastavit. (26:23)
    53
    Karviná se prosadila po pěti dalších minutách. Tentokrát to tvrdou střelou z dálky zvládl Dominik Solák. (26:22)

52
    Oddechový čas pro tým HCB Karviná. (25:22)
    51
    Dalekonosná rána Martina Kovaříka skončila v síti a Jičín už se z desetibrankového manka přiblížil pouze na tři góly! (25:22)