Přerov – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:6 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
Třinec – Pardubice 3:1 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 3:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:8 (kon.)
Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 4:3 (kon.)
Olomouc – Poruba 3:1 (kon.)
HC Tábor
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 16.09.2023, 12:30 • ZS Tábor • Extraliga dorostu • Skupina A

Na ledě propukla obrovská radost táborských Kohoutů, kteří porazili Motor poměrem 3:2. První třetina branku nepřinesla, na góly si fanoušci museli počkat až do druhého dějství. Tu první vstřelil po rychlém kontru Tábora rychlonohý ONDŘEJ KOSTKA. No a tu druhou obstaral osm vteřin před koncem třetiny ve dvojnásobné přesilovce Motoru DANNY BARNA. Ve třetí periodě nejprve ujel ADAM SUCHAN a propálil Nováka a poté přidal pojistku Kohoutů ONDŘEJ KOSTKA. Hosté se dokázali ještě prosadit v přesilové hře po trefě TOMÁŠE PŘIBYLA. Motoru však nepomohla k bodům ani závěrečná powerplay. Tři body zůstaly na ZS v Táboře. (14:46:55)

59:35
    Moustafa se jenom ohlédl za střelou od modré. K dorážce se už nikdo nedostal.

Banes Motor České Budějovice hraje powerplay!

59:11
    Oddechový čas pro tým Banes Motor České Budějovice.

59:08
    Tomáš Přibyl (Motor ČB) tvrdě dohrál jednoho z domácích a emoce jsou venku.

58:41
    Kohouti dostali puk do středního pásma a to jim v tuto chvíli stačí.

58:31
    Ondřej Kostka (Tábor) dobře tahal čas za brankou Motoru.

58:05
    Puk se dotkl střídačky, bude se vhazovat na středovém kruhu.

57:30
    Kohouti se v tísni osvobodili.
    57:12 Tomáš PŘIBYL - 3:2

57:12
    České Budějovice právě vstřelily branku! Puk trefil domácího brankáře Moustafu, který měl zakrytý výhled. Touš byl ale k dispozici a do branky jej dostal TOMÁŠ PŘIBYL. Asistence: Václav Nedorost a Danny Barna.

56:50
    Kohouti se po buly dostali na put, ten ale už má v držení Motor.

56:48
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Šimon Céza – 2+2, hrubost.

56:48
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

56:41
    Emoce jsou venku, u Moustafy proběhla menší roztrška.

56:25
    Adam Moustafa (Tábor) kryl s pomocí betonu střelu ze střední vzdálenosti.

56:05
    Matěj Slabý (Tábor) poslal bez rozmyslu touš do střetní třetiny.

55:38
    Kohouti se ale nyní osvobodili a jdou střídat.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 21. Kostka, 47. Suchan, 55. Kostka (Hlavín) – 40. Barna (Hečko, Nedorost), 58. T. Přibyl (Nedorost, Barna)

HC Tábor: Moustafa (Brož) – Pufr (A), V. Mašek, Bačo, Špaček, Céza, Máca (A), J. Ryšavý – Slívko, Hlavín (C), Suchan – Kostka, Slabý, Bartuška – Pícha, Bušta, Rizák – Klečacký.
    Trenér: Milan Dančišin

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (Jelínek) – J. Šrámek, Nedorost, J. Jaroš, M. Schmied, D. Matějka, Dušák – N. Mařík, T. Přibyl, Barna – Hanzák, S. Pánek, Hečko – Muška, J. Novotný, Hřebejk – V. Svoboda, Čečetka.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Martin Matoušek – Milan Štofa, Lukáš Kubas