Přerov – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:6 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 3:2 (kon.)
Třinec – Pardubice 3:1 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 3:9 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:8 (kon.)
Kladno – Slavia 3:7 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 4:3 (kon.)
Olomouc – Poruba 3:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 16.09.2023, 16:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších přenosů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (18:26:22)

Je dobojováno, v poslední periodě již žádná branka nepadla a Plzeň tento napínavý duel nakonec vyhrála těsně 4:3. Vítěznou branku nakonec zaznamenal těsně před koncem druhé třetiny Jiří Kamas, který se coby obránce dostal až před brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil ranou pod horní tyčku.

59:16
    Plzeň se dostala až k brance Charváta, hosté se tak zatím nemohou dostat ani ke hře bez brankáře.

58:45
    Hostům nevyšla přihrávka v útočném pásmu, sami se nakonec vyhnali.

58:17

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Lukáš Kachlíř měl na hokejce vyrovnání, z levého kruhu ale puk do brány nedostal.

57:30
    Škodovka se nadále brání velice dobře, Liberec se nemůže vůbec dostat do útočné třetiny.

57:00
    Další akci severočeského Liberce zastavuje čárový rozhodčí – ofsajd.

56:50
    Plzeň se v důležité fázi zápasu brání opět spolehlivě, puk za brankářem Charvátem.

56:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jakub Slováček – 2 min., podrážení.

56:00
    Čtyři minuty do konce, obě mužstva nadále útočí. Tento zápas musí diváky nadále bavit.

54:46
    Matěj Bajer si nebezpečně najížděl před plzeňského brankáře, z pravé strany zkusil své štěstí bekhendem, síťku se mu povedlo rozvlnit, avšak jen tu boční.

53:59
    Kamas udržel puk na modré čáře, Matěj Tománěk si následně z pravého kruhu vybruslil až do střelecké pozice před brankou, skóre se však nezměnilo, drama pokračuje.

52:47
    Na druhé straně menší nedorozumění v rozehrávce, indiáni toho ale nedokázali více využít.

52:16
    Marek Šťástka se natahoval, přesto nakonec stejně na prudkou přihrávku z pravého křídla mezi kruhy nedosáhl.

51:19
    Indiáni nadále útoční ve více lidech, nyní zůstal zaparkován na hranici brankoviště Jakub Slováček, avšak po následném pasu puk do sítě nedostal, brankář Liberce opět své mužstvo dokázal podržet.

50:28
    Už při rovnovážném stavu na ledě měla Plzeň velkou šanci odskočit ve skóre. Od zadního mantinelu vykouzlil hezkou přihrávku Matěj Tománek a následnou ránu Jana Fodora vytáhl Charvát konečky svého betonu.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Fehér, Reisnecker), 12. Úbl (Klatovský, Kamas), 18. Fodor (Kamas, Maxa), 40. Kamas (Slačík, Kocek) – 9. Grebeníček, 13. D. Hrouda (Choma, Seidl), 39. Grebeníček (Krajdl, Šťástka)

HC Škoda Plzeň: Poustka (Houdek) – Kocek (C), Kamas, Šulan, Reisnecker, M. Mašek, M. Černý (A), Matějka – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Křepel, Fehér – Pitter.
    Trenér: Michal Straka.

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Hrášek) – Ehrenberger (A), Kachlíř, Vaněček, Seidl, Stromský, D. Fiala, S. Zeman – Šťástka (C), Krajdl, Grebeníček – Pekr, Bajer, M. Kratochvíl I – Hrabčák, D. Hrouda, Choma.
    Trenér: Milan Plodek.

Rozhodčí: Němec – Charvát, Brtník.