Přerov – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – Jihlava 0:8 (kon.) | Mountfield HK – Poruba 3:2 (kon.)
Tábor – Kladno 5:4 (kon.) | Třinec – Zlín 5:0 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Litvínov – Č. Budějovice 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 23.09.2023, 13:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu • Skupina A

S tímto se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám hezký zbytek sobotního odpoledne. (15:12:00)

Je konec. Dnešní zápas rozhodli v přečíslení Energetici a odváží si tak domů další dva body. Přestože sparťané šli v dnešním utkání do vedení jako první, ještě v první třetině Karlovarští srovnali a v prodloužení dokonal obrat a vystřelil Západočechům výhru Šimon Kožík.

61:55 Šimon KOŽÍK - 1:2

61:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovarští využili chyby sparťanů a ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Poizl adresoval přihrávku přes osu na najíždějícího ŠIMONA KOŽÍKA, jež doklepl puk za záda Tvrzníka, který už se nestihl přesunout. Asistence: David Poizl, Kryštof Dyk.

61:00
    Filip Novák vystihl nepřesnou karlovarskou rozehrávku, až k zakončení se ale nedostal.

60:40
    Oba týmy jednou neúspěšně založili útok. Kotouč si teď berou Karlovarští.

60:01

Ani třetí třetina nám branku nenabídla a náledovat tak bude prodloužení 3 na 3. Sparťané ještě v této sezoně prodloužení nehráli, Karlovarští si připsali výhru v prodloužení ve čtvrtek proti Plzni.

60:00

59:54
    Další pokus byl přizvednut bránícím hráčem nad Tvrzníkovu branku.

59:29
    Tvrzník chytá další puk do své lapačky.

58:40
    Daleko teď musel vyjet Oršulák z branky, aby překazil Filipu Novákovi možnost samostatného nájezdu.

58:29
    Zakázané uvolnění Sparty.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Pelikán vybídl v útočném pásmu Kváše, až k Tvrzníkovi ale střela neprošla.

56:44
    Čihařovo nahození od modré minulo Tvrzníkovu branku.

56:02
    Slavíkovu střelu z levého kruhu i následnou dorážku kryje Tvrzník.

55:44
    Wardas teď trefil tyčku Tvrzníkovy branky!

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 11. Nestrašil (F. Novák) – 20. V. Blažek (Čihař, Kůrka), 62. Kožík (Poizl, Dyk)

HC Sparta Praha: Tvrzník (Hanousek) – Malínek (C), Burda, Cichoň, Já. Novák, T. Bolocan, Dufek (A), Nedvěd – Nestrašil (A), D. Novotný, F. Novák – M. Bolocan, Prikhodko, Hrubý – Hlinka, B. Adamec, Trachta – Čížek.
    Trenér: Richard Žemlička

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Wardas, Čihař (A), L. Slavík – Kváš, Tomek, V. Blažek – Poizl (A), Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Horažďovský – Karda, Kubas