Č. Budějovice – Slavia 3:1 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 5:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:3 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 0:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Poruba 1:0 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 14.10.2023, 13:15 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Skončilo utkání Extraligy dorostu, kdy první tým tabulky HC Energie Karlovy Vary potvrdil roli favorita a zvítězil na půdě posledního týmu tabulky 4:1. Hráči Rytíři Kladno až na hluchou pasáž na konci druhé třetiny neodehráli špatné utkání a mohou se tímto výkonem odrazit. (15:14:19)

60:00

59:17
    Voráček si připisuje jeden z posledních zákroků zápasu.

58:30
    Utkání se dohrává, Energie na puku a kombinuje v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:47
    Müller to zkoušel individuálně, přes obránce se ale nedostal.

56:00
    Poslední minuty zápasu, Energie si pomalu kráčí pro další tři body.

55:31
    Tomek viděl před brankou Kváše, ten si říkal o puk, do zakončení se ale nedostal.

54:48
    Po delší době v útoku i hosté, Habla byl před brankou úplně sám, puk se k němu ale nedostal.

54:00
    Energie si zřejmě řekla, že chce nějaké drama. Momentálně nechává soupeře hrát.

53:30
    Všichni na stadionu zvedali ruce, střela Pytlíka prošla za záda Oršuláka, puk se ale od břevna a tyče do branky nedostal!

53:00
    Sedm minut do konce třetí třetiny, domácí fanoušci se dočkali a mohli vyskočit ze sedaček. Uvidíme, jestli to domácí hráče nakopne.
    52:43 David DÖRFL - 1:4

52:43
    Kladno právě vstřelilo branku! Ve stejný moment ale přichází nahození od modré čáry, které končí v síti! Pytlík dostal puk před branku, míč se dostal do pozice, kde stál DAVID DÖRFL, jehož pokus končí za zády Oršuláka! – 1:4. Asistence: Dominik Pytlík.

52:43
    Kladno má polovinu přesilové hry za sebou, Oršulák bez výraznější práce.

51:43
    Kladno bude mít k dispozici přesilovou hru, Blažek totiž fauloval a za držení putuje na trestnou lavici.

50:55
    Energie využila zaváhání soupeře a Tomek šel sám na branku, ještě si počkal na spoluhráče a nahrával, finální přihrávka ale byla strašidelná.

50:01
    Habla se dostal za obránce a šel sám na Voráčka, ten ale jeho úmysl vystihl a stav se tak nemění!

David Bochňák

Branky a nahrávky: 53. Dörfl (Pytlík) – 4. Poizl, 35. Habla (Pelikán, L. Slavík), 36. V. Blažek (Kůrka, Tomek), 39. V. Blažek (Tomek)

Rytíři Kladno: Voráček (D. Šrámek) – Borkovec, Hausner, Krása (A), Müller, Háž, Dörfl, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, B. Novák, D. Beran I – Valuš, Burger, T. Kozák – Kulich.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, D. Postl – Habla, L. Slavík, Poizl (A) – Kváš, Tomek, V. Blažek – Šedivec, Š. Šilhan, Kožík.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Marek Trnka – Natalie Bublová, Lukáš Kubas