Poruba – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – Jihlava 2:1 (po pr.) | Mountfield HK – Přerov 3:0 (kon.)
Sparta – Tábor 12:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:0 (kon.)
Vítkovice – Třinec 0:5 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 6:4 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 1:2 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 25.11.2023, 18:15 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:37:48)

Dorostenci Českých Budějovic porazili Slavii na jejím ledě 2:1. K výhře nakročili v první třetině, kdy se trefili Filip Blažek a Nikolas Mařík. Sešívaným se zápas příliš nepovedl, tlak ve třetí třetině jim pak zkomplikovala vyloučení a oslabení, která museli bránit. V závěru sice dokázali snížit, vyrovnat už se jim ale nepodařilo.

60:00
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    2 min. – napadání rozhodčích.

59:39
    Motor se dostal do úmyslného ofsajdu, vhazuje se znovu v obranném pásmu.

59:16
    Lorenz střílel z vrcholku levého kruhu a jen kvůli pro něj nešťastným odrazům se puk nedostal na bránu.

59:01
    Novák po střele hned z buly předvedl důležitý zákrok. Vhazování se bude opakovat.

58:58
    Motor vyhodil na zakázané uvolnění, vhazování po levici Nováka.

58:38
    Slávisté jsou znovu v šesti a už se ženou do útočného pásma.
    58:21 Tobiáš TICHÝ - 1:2

58:21
    6/6
    Slavia právě vstřelila branku!
    A sešívaní minutu a půl před koncem dávají kontaktní gól! Pumelicí od modré snižuje TOBIÁŠ TICHÝ, který trefil přesně pravý horní růžek Novákovy branky. Asistence: Daniel Skyba a Artur Matějovský.
    Tichý T., Skyba D., Matějovský A., Kucharčík M., Lorenz T., Huk D.
    Novák Ji., Mařík N., Nedorost V., Lev J., Šrámek J., Hanzák J.

58:07
    Poletín je na střídačce, slávisté hrají v šesti!

57:27
    Pšenička opět střílel od modré, tentokrát se jeho střela na branku nedostala.

56:40
    Po Pšeničkově dalekonosné střele dorážel z levého kruhu Kucharčík, ani on na Nováka recept nenašel.

55:28
    Rychlá souhra Motoru po mantinelu a Přibyl může nahodit puk. Tohle bude teď hostům stačit.

54:44

53:14
    Dvě střely slávistů v rychlém sledu, Novák je vyráží a Motor se osvobozuje.

52:44
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Martin Hečko – 2 min., hákování.

52:01

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 59. Tichý (Skyba, Matějovský) – 16. F. Blažek (T. Přibyl, Hanzák), 17. N. Mařík (Hečko, J. Šrámek)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – D. Marek, Pšenička (A), Lorenz (A), Oh, Skyba, Hess – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Tittl, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Egart.
    Trenér: Tomáš Kucharčík

HC Motor České Budějovice: Ji. Novák (J. Hájek) – J. Šrámek, Nedorost, F. Blažek (A), M. Schmied, D. Matějka, J. Jaroš, Smejkal – Hečko, N. Mařík (A), Lev (C) – Hanzák, T. Přibyl, Hřebejk – Muška, J. Novotný, Trefil – Čečetka.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Hrdlička – Karda, Pavlačková