Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Plzeň – Tábor 4:3 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 8:3 (kon.) | Pardubice – Jihlava 6:2 (kon.)
Poruba – Zlín 2:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 8:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 07.09.2023, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina B

Z WERK ARENY je to od nás pro dnešek vše, přejeme hezký večer. Od klávesnice se s vámi loučí Rostislav Niedoba. (18:59:13)

Oceláři dnes působili na ledě daleko kompaktněji, sebevědoměji a zkušeněji. I když žádným velkým rozdílem v skóre, nakonec berou v sezóně první body. Ve třetí třetině jsme už branku neviděli.

59:47
    Tady už vypadá, že je hotovo.

59:29
    Hostí se nemohou pro změnu dostat do útočného pásma, takže Trnka ani nemůže odjet na střídačku.

59:07
    Přerov drží puk v útočník pásmu, Trnka však setrvává na svém pracovišti.

58:22
    Domácí drží puk za brankou, přičemž se soupeř nesnaží ani napadat. Docela anomálie za tohoto stavu.

57:50
    Další střelu vyráží třinecký brankář do rohu.

57:25
    Přerovu se čas dramaticky krátí. Pro štěstí domácích ale teď Skácel udržel nahozený puk ve výstroji.

57:06
    Na ledě leží další přerovský hráč a hodně těžko se zvedá. Je to Filip Koudela. Hosty dnešní zápas skutečně bolí. Koudela je už na střídačce, snad bude v pořádku.

55:49
    Hosté mohli přece jen vyrovnat. Filip Vlk se ocitl sám před Skácelem, ale zakončil hodně nepřesně. Takovéto příležitosti Přerov nesmí zahazovat!

55:19
    Trnka krotí další nahozený, avšak docela nepříjemný kotouč.

54:02
    Jakoby se Oceláři snažili zasadit soupeři definitivní úder. Do žádné snahy o vyrovnání soupeře nepouštějí.

54:02
    Třinečtí hrají s kotoučem. Švančara zakončil po vyjetí z pozabranky. Jeho pokud byl pro Trnku absolutní malina.

52:30
    Iniciativu při hře pět na pět už přebírají opět domácí.

52:01
    Kde nic, tu nic. Hosté velkou příležitost trestuhodně zahodili. Za pět minut snad vystřelili na branku jen dvakrát.

51:38
    Ryšavý to zkoušel po delší době, jeho zakončení nemělo potřebnou razanci.

50:52
    Domácí teď zkušeně šetří cenné vteřinky s kotoučem na holi.

49:56
    Hostům zbývají z dlouhé přesilovky poslední dvě minuty. Třinečtí často a hlavně úspěšně vyhazují kotouče.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 24. Makula (Rybnikár, Hrček), 26. Weiss (Řípa, Švancara), 38. Švancara (Byrtus, Makula) – 22. Frnka (Mátl), 34. Dobřecký

HC Oceláři Třinec: Skácel (Javorek) – Marek, Byrtus, Kaleta, Trnka, Holub – Karas, Blahuta, Švancara – Morcinek, Hrček, Rybnikár – Řípa, Řehák, Makula – Hladoník, Weiss.
    Trenér: Marek Malík

HC ZUBR Přerov: Šejba (39. Trnka) – Špičák, Wasserbauer, Pohanka, Mozr, Matyáš, Kočara, Cífka – M. Ryšavý, Miklas, Švejcar – Došlík, Koudela, Dobřecký – Mátl, Kurial, Frnka – Vlk.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Blaževič – Konvička, Klimek