Mladá Boleslav – Plzeň 10:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK – Přerov 1:5 (kon.) | Pardubice – Olomouc 5:1 (kon.) | Poruba – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Zlín – Jihlava 1:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 11:3 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Tábor – Sparta 0:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 14.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Skupina B

To je z dnešního zápasu vše, přeji hezký večer. (20:09:59)

Na začátku závěrečné třetiny přineslo lehké zdramatizování snížení Bartoka, na obrat se ale hosté nezmohli. Konečný výsledek 5:1 poté určily trefy Krčála a Řehořka. Dynamo tak bere všechny body i že třetího utkání nové sezony Extraligy dorostu.

59:45
    V útoku ještě strávili nějaký čas ještě také Východočeši, s vědomím toho, že vítězství je dnes nemine.

59:07
    Krátký olomoucký nápor přinesl střely, ale ne gól.

58:11

58:00
    Jansa vystřelil těsně vedle pravé tyče.

57:30
    Odpískáno postavení mimo hru v podání domácích.

57:01
    Vápeníkovo tečované nahození přelétlo olomouckou svatyni.

56:11
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Jiří Koryčanský – 2 min., podrážení.

55:56
    Drábek dostal přihrávku před bránu, ale byl obsazený a se zakončením to měl těžké.

55:00
    Přesně pět minut před koncem základní hrací doby čárový rozhodčí nepřehlédl ofsajd Pardubic.

54:41
    Kohoutům se ani moc nedaří se vůbec usadit v útočném pásmu.

53:34
    Dynamo v poklidu míří k výhře, soupeře nepouští k výraznému ohrožení své brány.

52:30
    Mora se snaží o snížení, brzdí ji ale nepřesná předfinální fáze i špatná střelba.

52:02
    Žbánek musel znovu zasahovat, dokonce nadvakrát. Tentokrát neinkasoval.

51:04
    Olomouc zůstává pod tlakem, a to i vinou dalšího zakázaného uvolnění.

49:38
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že o vítězi je patrně rozhodnuto. Autorem páté trefy po dalším pardubickém tlaku v útočném pásmu je JIŘÍ ŘEHOŘEK. Asistence: Dominik Drábek.

49:20
    Domácí povzbuzení gólem se ženou za navýšením svého náskoku.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 27. M. Kovář (D. Drábek, Řehořek), 38. Úlehla (Jansa), 39. Krčál (Ruml, V. Macek), 48. Krčál (V. Macek, Vápeník), 50. Řehořek (D. Drábek) – 41. Bartok (Krásny)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Řehořek, D. Jaroš, Koudelka – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Úlehla (A), Lempach, D. Drábek – Joska, M. Kovář, Jindřichovský.
    Trenér: Vojtěch Faltys

HC Olomouc: Žbánek (Barčák) – Holéczy, Přidal (A), Kalman, Hubáček, V. Černý, Holaň – Prokop, Krásny, Minář (A) – Bartok, Navrátil (C), Sekanina – Koryčanský, Rohozhyn, Harásek – Balog, Vogl.
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Kratochvíl – Gregar, Jiruška