Mountfield HK – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Tábor – K. Vary 3:9 (kon.) | Liberec – Slavia 1:3 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 10:2 (kon.)
Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Přerov – Poruba 2:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba
Čtvrtek 16.11.2023, 18:00 • ZS Přerov • Extraliga dorostu • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek dne. (20:03:50)

Už to vypadalo, že utkání zamíří do prodloužení. Porubě se totiž v 52. minutě podařilo zásluhou Tobiáše Vehovského vyrovnat. Oba týmy pak nevyužily přesilovku, v čase 58:17 ale předvedl krásnou ránu příklepem kapitán Zubrů Adam Dobřecký a zařídil svému týmu tři body. Porubě už nepomohl ani risk bez brankáře. Přerov ji porazil těsně 2:1.

Utkání sledovalo 139 diváků.

59:40
    Hosté si při risku bez brankáře vytvořili velký závar před přerovskou bránou. Teď nebyli daleko od toho, aby podruhé v zápase překonali Šejbu a opět vyrovnali. Gólman Zubrů však složitou situaci ustál a svůj tým výrazně podržel.

58:53
    Láryš zamířil na střídačku, Poruba to zkouší se šesti bruslaři.

58:17
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.
    58:17 Adam DOBŘECKÝ - 2:1

58:17
    Přerov právě vstřelil branku!
    ADAM DOBŘECKÝ to teď jako správný kapitán vzal na sebe. Nejproduktivnější hráč Zubrů se rozjel na osu hřiště a jeho rána příklepem zpoza kruhů proletěla mimo dosah Láryšovy lapačky a zastavila se až v síti. Tohle se Dobřeckému povedlo. Bez asistence.

57:48

57:17
    Prudká střela z hole Ryšavého z pravé strany proletěla vedle pravé tyče hostující branky.

56:42
    Zubrům se nepovedlo zkrotit neposedný puk u modré čáry a o útočné pásmo zcela přišli.

55:59
    Frnka to zkusil z pravé strany útočné třetiny, ale hostující branku vůbec netrefil.

55:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    René Michalík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

55:11
    K dobré střele se nyní na levé straně útočné třetiny dostal Švejcar, jenže na Láryše se mu vyzrát nepodařilo. Brankář Poruby zakročil lapačkou.

53:25

53:09
    Poruba dlouho tlačila Zubry u jejich brány. Z akcí v útočném pásmu se jí však gól nakonec vytěžit nepodařilo.

52:52
    Domácí krátce po buly před svou brankou vyhodili kotouč přes obrannou modrou čárou.

52:48
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Petr Kurial – 2 min., faul kolenem.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 24. L. Mátl (Švejcar, Špičák), 59. Dobřecký – 52. Vehovský (Stasjuk)

HC ZUBR Přerov: Šejba (J. Trnka) – Wasserbauer (A), Cífka, Pala, Matyáš, Mozr, Pohanka, Špičák – Vlk, Dobřecký (C), Koudela (A) – L. Mátl, Kurial, Frnka – M. Ryšavý, Švejcar, Došlík – Vyroubal.
    Trenér: David Kudělka

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Bernard) – Planka, Majkowski, Michalík, Stasjuk, Dragon (A), Korbel – Skorochod, Vehovský (A), Ostřížek – Indrst (C), Bobok, Ignatěnko – Václavek, Stryczek, Dietrich.
    Trenér: David Moravec

Rozhodčí: Škach – Kaprál, Přecechtěl