Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Poruba – Pardubice 3:4 (0:2 po s.n.) | Sparta – K. Vary 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Mountfield HK
Úterý 12.12.2023, 15:00 • Winning Group Arena • Extraliga dorostu • Skupina B

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný večer. (17:34:26)

Třetí třetina nabídla mnoho šancí a v závěru také správné hokejové drama. Oba brankáři předvedli mnoho důležitých zákroků. Jedinou branku inkasoval Záruba hned na začátku třetiny, po zbytek zápasu však svůj tým podržel a dovedl jej k vítěznému konci.

Dnešní utkání sledovalo 77 diváků.

59:54
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Radek Vencl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

59:28
    Kometa kombinuje, její střely však Záruba vyráží.

58:51
    Kometa to zkouší bez brankáře!

58:28
    Kometě se sice podařilo dostat kotouč do brány Marka Záruby, bylo to však nedovoleným způsobem a vkopnutý gól tedy nebyl uznán.

58:28
    Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

57:40
    Zakázané uvolnění Komety.

57:09
    Tvrdá střela Studnického skončila zablokována bránícím hráčem Komety.

56:06
    Nepřehledná situace před brněnským golmanem mohla vést k další brance hostů, Váňa situaci nakonec zvládl.

55:08
    Chyba na modré vedla k přečíslení dva na jednoho, Hradec ale situaci překombinoval.

54:06
    Hra přitvrzuje, v posledních několika momentech nabídla několik tvrdých hitů.

53:35
    Střela Matyáše Mátla od modré čáry mířila přímo do lapačky Záruby.

52:44
    Kerbler s Brabencem se pokusili o útočnou akci, jejich pokus zachytil jeden z hráčů Hradce a puk opět vyvezl.

51:26
    Štulovu střelu před bránu zachytil hradecký obránce, který puk vyvezl z pásma.

51:10
    Zakázané uvolnění domácích.

Berenika Ducháčková

Branky a nahrávky: 42. Kukleta (Brabenec, Kerbler) – 34. Studnický (Klíma), 35. Koklar (Studnický, Páleník)

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (A), M. Mátl (C), Panasenko, Bína, J. Veselý, Krämer, Polák – Štulo (A), Kubín, Šebela – Kerbler, Brabenec, Prchal – Š. Daněk, Stibůrek, Šulla – Kukleta.
    Trenér: Jan Zachrla

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Vencl, D. Pavlík, J. Pánek, Wališ, Janeček, Forejtek (A), Studnický – T. Vítek (C), Šichan, Hornych – Klíma, Hendrych (A), Páleník – Koklar, Václavíček, Sedláček.
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Otáhal