Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Sokolov – Zlín 5:2 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 4:2 (kon.)
Vsetín – Slavia 7:4 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 3:2 (kon.)
Pardubice B – Třebíč 4:5 (2:3 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
7:4 (5:2, 1:1, 1:1)
HC Slavia Praha
Sobota 16.09.2023, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 2. kolo

Vsetínský tým po úspěchu v Třebíčí zvládl také premiéru před domácím publikem. Slavia se sice dostala do vedení jako první, pak ale Vsetín předvedl smršť a v první třetině nastřílel do branky Romana Málka pět puků. Zbytek utkání už se nesl ve vyrovnanější hře, Pražané si byli nejspíš vědomi, že na Lapači tříbrankové manko už neotočí, naopak vsetínský tým slaví úspěšný vstup do Chance ligy. Z mé strany vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera i víkendu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Erik Hrňa (VSE)

Tomáš Knotek (SLA) (19:30:24)

59:32
    Slavia vyhodila, utkání už se pouze dohrává.

59:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Dušan Žovinec – 2 min., faul kolenem.

59:11
    Na Lapači už se nějakou dobu slaví, stadionem se nese vysoký jalovec.

58:15
    Hostující brankář Roman Málek teď odpálil puk na vlastní střídačku a signálem se omlouvá vlastním trenérům, naštěstí nikoho letící puk nezasáhl.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Eliášova prudká rána z levého kruhu skončila mimo, Slavia drží útočné pásmo.

57:03
    Žovinec se dostal k zakončení ve slotu, když z otočky pálil před bránícího Roba, Žukov byl ale na správném místě připraven úspěšně zasahovat.

56:39
    Slavíčkovo nahození raději Žukov uschoval ve své rukavici, vhazovat se bude před branou Vsetína.

55:53
    Vsetínský obránce Ondračka si zpracoval puk na pravém kruhu a vypálil, Málek byl zasažen do masky, ale puk zpacifikoval.

55:21
    Polák teď potrápil vsetínské obránce a dostal se i k zakončení, to však skončilo nad brankou Vsetína a Žukov nemusel zasahovat.

55:03
    Tak pozor! Hryciow doplní na trestné lavici i jeho soupeř Edgars Kulda, rovněž dvě minuty za hrubost.

55:03
    Vsetínské publikum ve varu, potrestán je totiž za pěstní potyčku pouze vsetínský obránce Hryciow.

55:03
    Žukov nakonec zpracoval nahození Žovince, mezitím se za jeho branku strhla bitka mezi Hryciowem a Kuldou, vsetínský obránce povalil slávistického hráče na led, za což si vysloužil aplaus fanoušků.

54:41
    Kulda poslal puk na Žejdla, jeho střela z levého kruhu skončila ve výstroji Žukova, následuje další komerční přestávka.

54:31
    Dnešní utkání sleduje 2531 diváků.

53:46
    Vsetínští hrají v plném počtu.

53:21
    Všetečka vjel do vsetínského pásma po levém křídle a po jeho střele zvonila tyčka vsetínské klece!

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 4. Půček (Ďurkáč, Hrňa), 6. Hrňa (Ďurkáč), 7. Bērziņš (Jonák, Rob), 11. Půček (Ondračka, Dědek), 13. Kern (Hrňa, Vávra), 21. Jonák (Bērziņš, Rob), 41. Vávra (Smetana, Hrňa) – 1. Knotek (J. Brož), 16. Knotek (Všetečka, Žovinec), 37. Všetečka (Kulda), 42. Knotek

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo, Petrovický, Š. Jenáček – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Kratochvil, Kern, Jandus – Vávra, Vaňo.
    Trenér: Weintritt

HC Slavia Praha: Málek (Tesař) – Eliáš, Kremláček, Kajínek, Holý, Žovinec (A), Křepelka, Stejskal – Průžek, Žejdl (A), Kulda – Všetečka, Knotek (C), J. Brož – Strnad, Slavík, Simon – Závora, V. Polák II, Slavíček.
    Trenér: Tvrzník

Rozhodčí: Grygera, Rapák – Kleprlík, Otáhal