Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Sokolov – Zlín 5:2 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 4:2 (kon.)
Vsetín – Slavia 7:4 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 3:2 (kon.)
Pardubice B – Třebíč 4:5 (2:3 po s.n.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 16.09.2023, 17:00 • ZS Přerov • Chance liga • 2. kolo

Já se vámi z přerovského zimního stadionu loučím a u dalšího přenosu se budu těšit zase příště. Na počtenou! (19:33:23)

Ve dnešním utkání jsme sledovali bitvu Přerova se Znojmem, přičemž první jmenovaný si došel pro první body do ligové tabulky. Hosté z jižní Moravy si budou muset na svůj první zisk ještě počkat. Ve třetí třetině ozdobil pětačtyřicátou minutu Krisl pořádnou bombou z levého kruhu přímo do masky Durného. Ten si ji ale bezdůvodně sundal, čímž věnoval Zubrům přesilovku, ve které dokázali zatlačit, nikoliv však skórovat. Přerov si poté komplikoval situaci vyloučeními a musel se bránit ve třech, Postava ho ale podržel nad vodou. Znojmo se ve třetím dějství nebálo útočit a dralo se za srovnáním, brankový účet se však ve třetí třetině vůbec neotevřel.

59:58
    Poslední vhazování se koná ve středovém kruhu, Zubři dnes berou tři body.

59:50
    Zubři vyhazují, kotouč ale na brankovou čáru nedojede a zakázané uvolnění se pískat nebude.

59:28
    Ofsajd Orlů.

58:55
    Rychle sehraná akce Znojma končí na Postavově tyči! Teď měli hosté velkou smůlu!

58:48
    Oddechový čas pro tým HC LERAM Orli Znojmo.

58:48
    Zakázané uvolnění Přerova, vhazovat se bude v pásmu Zubrů, přičemž Durný míří na střídačku.

58:11
    Indrák prchal s Janem Svobodou do přečíslení, jeho zakončení ale zblokoval holí Tejnor. Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude po levici Durného.

58:00
    Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Buly před Durným.

57:05
    Znojmo se v celém průběhu třetí třetiny nebojí útočit, nyní už se mu ale čas krátí.

55:27
    Tomáš Svoboda měl dobrou pozici v mezikruží a vyslal neméně dobrou střelu, Postava se ale znovu skvěle roztáhl a jeho pokus o srovnání vytěsnil!

54:44
    Hostující brankář raději přikryl kotouč, který nedokázal polapit po přerovském nahození napoprvé. Vhazovat se bude v pásmu Znojma.

54:20
    Za brankou Durného proběhla přetlačovaná u mantinelu, ze které vyšli lépe domácí.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 14. J. Adámek (Pechanec, Březina), 24. Březina (Pechanec), 25. Hejcman (Goiš, Kudělka) – 5. L. Adámek (Špaček, Šťovíček), 39. Šťovíček (Hruška)

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl, Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka, F. Němec – T. Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Indrák, Goiš – Chludil, Ministr, Nemec.
    Trenér: R. Svoboda

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (Žajdlík) – Bartko, Mareš, Stránský, Tejnor, Zukal, J. Jenáček, Fajmon – T. Svoboda, Hruška, Sklenář – Špaček, Šťovíček, L. Adámek – Karlsson, Matuš, Beránek – Pigl, Kučera, J. Sedláček.
    Trenér: R. Cakl

Rozhodčí: Skopal, Šudoma – Mikšík, Bezděk