Frýdek-M. – Pardubice B 3:1 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Kolín – Jihlava 1:2 (kon.)
Znojmo – Zlín 5:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 6:3 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 6:4 (kon.)
Slavia – Přerov 1:2 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Berani Zlín
Středa 20.09.2023, 18:00 • Nevoga aréna • Chance liga • 3. kolo

První třetina – jeden gól, druhá třetina – dva góly, třetí třetina – tři góly, takové posloupnosti dnes byli fanoušci ve znojemské Nevoga aréně svědky. Zlínu se v úvodu závěrečné periody podařilo v přesilovce snížit a vykřesat naději, další velké šance ale nevyužil a přišel trest v podobě čtvrtého inkasovaného gólu, Orli podruhé využili početní výhody. O půl druhé minuty později se stav měnil znovu a opět to bylo díky domácím, kteří se prosadili popáté a náskok uhájili až do závěrečné sirény.
    Znojemští hráči si tak připisují první vítězství v sezóně a s fanoušky mohou slavit, Zlína na první výhru stále čeká. (20:27:20)

59:58
    Domácí ještě v posledních vteřinách vyrazili ve třech na jednoho, avšak spíš už jen šetřili čas.

59:42
    Teď se musel Groh činit víc, prudkou ránu z mezikruží však dokázal rovněž vyrazit.

59:26
    Jeho protějšek na druhé straně lehké nahození vyrazil na pravou stranu.

59:01
    Huf muse být na pozoru, nepříjemný puk, jenž směřoval k jeho levé tyči, dokázal vyrazit.

58:20
    Zlín to ještě nevzdává, ale po rychlém obsazení útočného pásma jej ještě rychleji musí opustit.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Domácí vyrazili v přečíslení dva na jednoho, ovšem Svobodovi utekl kotouč od hokejky.

57:30
    Jesse Paukku střílel bez přípravy pouze do protihráče před sebou.

56:20
    Přetahovaná o puk v obranném pásmu Orlů vyzněla lépe pro Zlín, následovala střela od modré, jež byla tečována do ochranné sítě.

55:41
    Tečovaný puk před Grohem letí na zadní mantinel.

55:30
    Zlín byl zahnán s pukem za svoji branku, oba týmy střídají.

54:21
    Kapitán Znojma je na ledě, jeho tým je kompletní.

54:05
    Nicolas Werbik poslal odražený puk vedle vzdálenější tyče.

53:18
    Martin Šťovíček se mohl potřetí za sebou zapsat do statistik, své sólo ale neproměnil v gól, Daniel Huf se natáhl na ledě a proti puku předložil svůj pravý beton. Výtečný zásah.

52:51
    Sklenář s Matušem podrželi puk v útočném pásmu, druhý jmenovaný za to schytal nepříjemný úder od protihráče, ovšem vše bylo čisté.

52:27
    Denis Kindl pálil hodně tvrdě od modré, trefil však jen spoluhráče.

52:21
    Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
    Tomáš Svoboda – 2 min., nedovolené bránění.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 1. Hruška (Karlsson, T. Svoboda), 25. Matuš (Stránský, L. Adámek), 30. T. Svoboda (TS), 49. Beránek (Karlsson, Matuš), 51. Bartko (Karlsson) – 44. M. Lang (Hrbas, Šlahař)

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, Zahradníček, Tejnor (A), Stránský, J. Jenáček, Zukal, Fajmon – Karlsson, Hruška, T. Svoboda (C) – L. Adámek, Šťovíček, Špaček – Beránek, Matuš (A), Sklenář – J. Sedláček, Kučera, Masař.
    Trenér: S. Číhal.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Mikel, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – M. Lang, Werbik, Paukku – Šlahař, Kindl, Süss – Vlach, Huhtela, Gago – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).
    Trenér: M. Říha.

Rozhodčí: T. Horák, R. Svoboda – P. Kotlík, O. Polák