Frýdek-M. – Pardubice B 3:1 (kon.) | Třebíč – Poruba 2011 3:4 (po pr.) | Kolín – Jihlava 1:2 (kon.)
Znojmo – Zlín 5:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 6:3 (kon.) | Vsetín – Litoměřice 6:4 (kon.)
Slavia – Přerov 1:2 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 20.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 3. kolo

Atraktivní duel mezi Vsetínem a Litoměřicemi je u konce a nutno zdůraznit, že dnešní utkání sneslo opravdu přísná měřítka na poměry Chance ligy. Litoměřice ve třetí třetině znovu snížily na rozdíl jediné branky, ale paradoxně to spíš povzbudilo Vsetín, který si šel za vítězstvím a po zásluze se dočkal uklidňující šesté branky. Na Lapači se tak stejně jako v sobotu slaví vítězství, Valaši zůstávají i po 3. kole soutěže bez ztráty kytičky. Hosté se rozhodně nemají za co stydět a domů si mohou odvést alespoň dobrý pocit z odvedeného výkonu. Z mé strany vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a z Lapače vám přeji příjemný zbytek večera. (20:34:51)

59:46
    Smetanovo nahození Pařík dobře viděl a stejným způsobem i zasáhl.

59:37
    Patrik Husák zastavil Víta Jonáka jen za cenu faulu a fasuje dvě minuty za podrážení.

59:26
    Stadion kombinuje před Žukovem, zatím tomu schází střelba.

58:48
    Litoměřice jdou do akce v šesti, Pařík zůstává na střídačce.

58:47
    Oddechový čas pro tým HC Stadion Litoměřice.

58:47
    Kojo teď vyhodil puk na zakázané uvolnění, Litoměřice získávají prostor k poradě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Vsetín se nyní vlastní vinnou připravil o útočné pásmo, ale mrzet ho to nemusí, závěr utkání zatím kontroluje bez větších komplikací.

56:43
    Litoměřice se snaží ještě v závěru vyždímat poslední zbytky sil, Valaši však vstup do obranné třetiny zabezpečili.

55:56
    Po výzvě od Kerna byl blízko sedmé brance Vsetína Kratochvil, Pařík se však stačil včas přemístit.
    54:48 Luboš ROB - 6:4

54:48
    Vsetín právě vstřelil branku! Valaši nakonec přetavili útočnou aktivitu z posledních minut v šestou trefu v utkání! Vše začalo u Berzinše, který svižně po pravém křídle dopravil puk do útočného pásma, jeho bekhend Pařík vyrazil, puk si sebral za brankou Jonák a připravil střeleckou pozici LUBOŠI ROBOVI, který se prosazuje podruhé v utkání. Asistence: Vít Jonák, Daniels Berzinš.

53:35
    Jícha zavezl puk do obranného pásma Vsetína, Valaši však bez větších problémů zvládají odzbrojit útočné snahy hostů.

52:25
    Nyní už však hosté poslali puk na zakázané uvolnění, jakoby Severočechům docházely síly, ale nepředbíhejme.

52:09
    Litoměřice se snaží vsetínským útočníkům odolávat obloučkovými vyhozeními, které nekončí zakázaným uvolněním.

51:23
    Po přihrávce Jenáčka už Vávra ze slotu zakončil, Pařík včas sklepl betony, následný vsetínský nápor je přerušen pro přihrávku rukou.

50:58
    Ďurkáčovu ránu Pařík pouze vyrazil, po dorážce se ještě natahoval Vávra, Vsetín znovu drží útočné pásmo.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 1. Bērziņš (Hrňa, Půček), 25. Rob (Bērziņš, Jonák), 27. Vaňo (Vávra, Š. Jenáček), 36. Kojo (Jandus, Kern), 43. Jonák (Rob, Ondračka), 55. Rob (Jonák, Bērziņš) – 16. Sihvonen (Jícha, P. Svoboda), 34. Ton (P. Svoboda, Jícha), 42. Ton (Sihvonen, Husák), 46. Aubrecht (Jícha)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Pytel) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Kratochvil, Kern, Jandus – Š. Jenáček, Vávra, Vaňo.
    Trenér: Weintritt

HC Stadion Litoměřice: Pařík (Cichoň) – Kroupa, Černohorský, Husák (C), Pavlák, Tomek, Aubrecht – Sihvonen, Jícha (A), P. Svoboda – Guman, Kuťák (A), Ton – Kordule, Costa, Korkiakoski – Cikhart, Vitouch, Hrabík – Vopat.
    Trenér: Přerost

Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Kráĺ, Tvrdý