Jihlava – Vsetín 5:6 (po pr.) | Litoměřice – Třebíč 3:5 (kon.) | Přerov – Prostějov 3:4 (po pr.)
Poruba 2011 – Slavia 4:3 (kon.) | Zlín – Frýdek-M. 2:0 (kon.) | Pardubice B – Kolín 2:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 23.09.2023, 17:00 • ZS Přerov • Chance liga • 4. kolo

První letošní hanácké derby je u konce, vítězí v něm celek ze západněji položeného města, Prostějova. Ten byl v první a třetí třetině výrazně aktivnějším a lepším celkem, po zásluze tak slaví dva body v prodloužení, které rozhodl Vilém Burian. Já se s vámi z Přerova pro dnešek loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:38:55)

64:31
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Další samostatný únik Prostějova už ovšem končí vítěznou trefou! VILÉMA BURIANA už domácí obrana stíhala, a tak musel rychle zakončit. Prudká střela pod Postavovu pravou ruku znamená zasloužený druhý bod pro hosty! Asistence: Petr Hašek.

63:46
    Jakub Illéše se řítil sám na Postavu, ten se ale roztáhl a zabránil mu pravým betonem!

63:12
    Puk mají domácí, zpoza branky rozehrává Jakub Svoboda.

62:17
    Postava musel vyrazit naproti kotouči, který dojížděl Šidlík, naštěstí pro něj prostějovský obránce nedokázal skákavý puk zpracovat!

61:50
    Hosté dál drží puk na svých holích.

61:16
    Pěnčík zkoušel vyslat do samostatného úniku Račuka, tomu ale puk uskočil.

60:51
    Na puku jsou pro změnu hosté, konkrétně Zdeněk Doležal.

60:33
    Jan Svoboda střílel z velké dálky, Pavelka zasáhl vyrážečkou.

60:05
    MEO na kotouči.

60:01

Do třetí třetiny pak vstoupil aktivněji opět Prostějov. Byť se dostávali do minima velkých šancí, byli to Jestřábi, kdo diktoval tempo. Množství vhazování před Postavou dokázala přerovská obrana řešit, onou klíčovou „postavou“ byl však právě mladý přerovský brankář. Ten s přehledem jistil všechny prostějovské pokusy, na srovnávací moment v oslabení v čase 59:44 už byl ale krátký. I s vypětím všech sil se snažil alespoň přesunout, vleže ale nemohl na srovnávací ránu Marka Račuka dosáhnout. Prostějov tak po zásluze vybojoval prodloužení, které začne za malou chvíli.

60:00
    59:44 Marek RAČUK - 3:3

59:44
    Šestnáct vteřin před koncem je srovnáno a tenhle zápas spěje do prodloužení! Postava se pod obrovským tlakem i přes vypětí všech sil nenacházel v pozici, ve které by dokázal bezpečně zakročit a prostějovská předávka puku končí střelou do horní části branky, kam domácí brankář nemohl dosáhnout! Srovnávací střelu z pravého kruhu vyslal MAREK RAČUK, který pro Jestřáby po zásluze vybojoval minimálně bod! Asistence: Tomáš Hanousek, David Ostřížek.

59:22
    Ostřížek v obrovské šanci v mezikruží vůbec netrefil branku!

58:57
    Zubři vyhazují kotouč, Prostějov to zkouší v šesti proti čtyřem.

58:44
    A famózní Postava opět tasí důležitý zákrok! Proti střele z pravého kruhu se rychle přesunul a bezpečně ji zneškodnil!

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 22. Černý (Hejcman, Tomi), 30. Jan Svoboda (Goiš), 39. T. Doležal (Březina) – 4. Račuk (Illéš, Forman), 35. Hanousek (Šidlík), 60. Račuk (Hanousek, Ostřížek), 65. V. Burian (Hašek)

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – Chroboček, Krisl, Černý, J. Adámek, Cubo, Kudělka, F. Němec – T. Doležal, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Ministr, Goiš – Dobša, Chludil, Nemec.
    Trenér: R. Svoboda

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Kloz – V. Burian, Ostřížek, Z. Doležal – Illéš, Račuk, Fronk – Jiránek, Venkrbec, Maruna – Antoníček, Hašek, Slanina.
    Trenér: M. Štrba

Rozhodčí: Čáp, Mejzlík – Augusta, Peluha