Litoměřice – Pardubice B 2:5 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 2:6 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:2 (kon.)
Kolín – Znojmo 5:0 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 3:4 (kon.) | Prostějov – Zlín 1:4 (kon.)
Slavia – Sokolov 1:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pondělí 25.09.2023, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 5. kolo

Poruba zůstává i po 5. kolem jediným neporaženým celkem Chance ligy a nutno říci, že po dnešním utkání zcela zaslouženě. Ostravané odolali i ve třetí třetině zvýšené aktivitě domácího mužstva, které už nemělo co ztratit, navíc se jim i z ojedinělé akce podařilo odskočit na luxusní čtyřbrankový náskok, když hattrick zkompletoval Ondrej Šedivý. Vsetínu ke zdramatizování zápasu nepomohla ani dvojnásobná početní výhoda trvající 104 vteřin. Z mé strany vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek večera i celého týdne.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Roman Půček – 2 min., sekání.

57:14
    Poruba kontroluje pohodlný čtyřbrankový náskok a nepouští Valachy ani přes střední pásmo, domácí už si jsou vědomi, že dnes to bude nad jejich síly.

55:37
    Hořanský zpoza branky poslal puk na hranici porubského brankoviště, kde zakončoval Vaňo, ale ani tentokrát se Vsetín neraduje alespoň z úpravy skóre, když vsetínský útočník trefil přemisťujícího se brankáře Bláhu!

54:43
    Tvrdoň připravil v útočném pásmu pozici Sedlákovi, jeho prudká rána končí v moci brankáře Pavlíčka, který si po delší době sáhl na kotouč. Následuje komerční přestávka.

54:09
    Poruba má nejhorší za sebou a hraje v plném počtu.

53:42
    Jonák teď promáchl na hranici brankoviště přihrávku Jenáčka, jinak by uklízel puk do prázdné branky!

53:16
    Ďurkáč vypálil po výzvě Roba, prudká rána skončila na zadním plexiskle.

52:52
    Vachovec zachytil přihrávku Jenáčka a osvobozuje ostravský tým.

52:38
    Po dlouhé kombinaci nakonec vypálil Hrňa z hranice pravého kruhu, trefil však pouze připraveného Bláhu.

52:09
    Vsetín si zahraje po dobu jedné minuty a čtyřiačtyřiceti vteřin v pěti proti třem, viníkem této situace je Tomáš Greš, který podrazil Jenáčka.

51:41
    Poruba znovu vyhazuje, Robova střela na Bláhu nedoletěla.

51:23
    Teď se o to pokoušel Kratochvil, dostal se až na hranici brankoviště, ale zakončení mu umožněno nebylo, Bláha dostal kotouč včas pod kontrolu.

51:08
    Poruba znovu vyhazuje, Vsetín ještě Bláhu v početní výhodě výrazněji neohrozil.

50:44
    Lemcke odpálil puk na vlastní střídačku, vhazovat se bude před Bláhou.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 4. Jandus (Smetana, Vávra), 23. Vaňo (Kojo, Hořanský) – 6. Christov, 17. Střondala (Šoustal, Tvrdoň), 31. Šoustal (Tvrdoň, Střondala), 32. O. Šedivý (Berisha), 34. O. Šedivý (Střondala), 46. O. Šedivý (Razgals, Pohl)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (34. Pavlíček) – Staněk, Ondračka, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč, Kojo – Jandus, Vávra, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Jenáček – Koláček, Kratochvil, Vaňo – Jonák.
    Trenér: Weintritt

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – A. Sedlák (A), Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Pohl, Voráček – Tvrdoň, Střondala (A), Šoustal – Razgals, Berisha, Klímek – O. Šedivý, Vachovec (C), Gřeš – Christov, A. Adamec, Lednický.
    Trenér: Režnar

Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Zídek, Bezděk