Vsetín – Prostějov 2:3 (kon.) | Litoměřice – Znojmo 4:2 (kon.) | Jihlava – Zlín 1:0 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Přerov – Třebíč 1:3 (kon.) | Pardubice B – Sokolov 1:3 (kon.)
Slavia – Kolín 3:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 18.10.2023, 18:00 • ZS Přerov • Chance liga • 13. kolo

Přerov si na úvod třetího dějství vybojoval přesilovku, tu ale zmrazilo zaváhání Jakuba Svobody na modré. Do brejku se poté řítil Vodný, který sice nezakončil, puk se ale odrazil k Martinu Dočekalovi, který ladným bekhendem poslal puk po ledě mezi Postavovy betony. Zubry chtěl po ledové sprše ohřát Zeleňák, jeho projektil ale orazítkoval pouze spojnici Mičánovy branky. V 52. minutě se ale dočkali vydřeného snížení při dvojnásobné přesilovce. Tomiho chytrý pokus končil znovu na tyči, následného chaosu ale využil Darek Hejcman, jenž konečně snížil. V 55. minutě už Hanáci chtěli slavit, Jakub Svoboda ale do třetice nastřelil tyč. V závěru přišla třebíčská pojistka do prázdné branky z hole Antonína Bořuty. Já se s vámi pro dnešek loučím a příště se budu zase těšit! Na počtenou. (20:23:20)

59:49
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    David Michálek – 2 min., hákování.

59:39
    Zakázané uvolnění Horácké Slavie, ochozy přerovského stadionu se rychle vyprazdňují a Postava už zůstává ve svém území.
    59:09 Antonín BOŘUTA - 1:3

59:09
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    O třech bodech pro hosty je s největší pravděpodobností rozhodnuto, husarský kousek ze Zlína, tedy srovnání 3 sekundy před koncem, Přerov nezopakuje! Třebíč získala buly a přes celé kluziště se následně trefil ANTONÍN BOŘUTA. Asistence: Martin Dočekal.

59:01
    Zeleňák se poněkolikáté ve třetí třetině dostal do akce se svým nápřahem. Mičán na něj dobře viděl a hru opět přerušil.

58:54
    Mičán přikryl puk, který mu vypadl z výstroje. Menší roztržku přešli rozhodčí bez vyloučení. Buly v pásmu hostů.

58:31
    Indrákovi se odkryla branka, naneštěstí pro Přerov se ale od kotouče nacházel daleko, a tak nemohl pořádně zareagovat!

58:01
    Hanáci jsou v útočném pásmu.

57:45
    Puk má na holi Černý, Postava peláší zpátky na střídačku.

57:38
    Nepřesná rozehrávka Přerova končí na zakázaném uvolnění, Postava se vrací mezi tři tyče.

57:28
    Přerov sice na buly uspěl, hostům se ale přesto podařilo dostat kotouč z pásma.

57:23
    Oddechový čas pro Zubry, kteří to zkusí v šesti. Postava zůstává na střídačce.

57:16
    Puk skončil na třebíčské střídačce, buly se odehraje právě před jejím obranným pásmem.

56:48
    Zubrům se čas na srovnání krátí, hosté k nim přistupují velmi natěsno.

54:57
    Domácí fanoušci už slavili branku, střela z mezikruží ale podruhé ve třetí třetině končí na tyči!

53:23
    Baláž chtěl vyhodit vzduchem, Goiš ale jeho puk zachytil. Pro Zubry se už rýsovalo bleskové přečíslení, Baláž ale hosty zachránil pohotovou reakcí.

52:29

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 52. Hejcman (Tomi, Zeleňák) – 22. Dočekal (Psota), 43. Dočekal (Vodný), 60. Bořuta (Dočekal)

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl (C), Kudělka (A), J. Adámek, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Hejcman, Tomi – Jan Svoboda, Chludil, Goiš – Mácha, Ministr, Hradil.
    Trenér: R. Svoboda

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Bořuta, Furch, Baláž, Vodička, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Malý, Michalčuk – Frömel, Michálek, Ferda – Matě. Svoboda, Maty. Svoboda, L. Stehlík.
    Trenér: K. Pokorný

Rozhodčí: Úlehla, Obadal – Menšík, Kráľ