Kolín – Pardubice B 2:0 (kon.) | Slavia – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Prostějov – Přerov 1:2 (kon.)
Vsetín – Jihlava 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 0:1 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 3:2 (kon.)
Znojmo – Sokolov 4:5 (kon.)
HC Slavia Praha
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 28.10.2023, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 17. kolo

Já vám děkuji za pozornost a těším se zase někdy u hokeje na počtenou! (17:14:49)

Poruba si závěr dnešního svátečního zápasu pohlídala a očekávaně poráží Slavii 3:1. O vítězství rozhodla po vyrovnané první části ve druhé třetině, kdy domácím odskočila. Sešívaní měli na začátku třetí periody mírný tlak, jenže Ostravané ho přečkali a závěrečné minuty přečkali bez úhony.

59:37
    Slavia odvolává Málka a zkouší to v šesti!

58:34
    Tvrdoň sice vystřelit nedokázal, ušetřil ale další cenné vteřiny pro svůj tým.

57:36
    Gřeš ujel do brejku na pravé straně, Málek jeho střelu vyrazil nad sebe.

56:21
    Na závěrečný tlak Slavie to zatím nevypadá, hosté hru bez problémů kontrolují.

54:55
    Dnešní utkání sleduje 811 diváků.

54:40

54:25
    Kulda pálil z první mimo, Holého střelu z voleje zase tečovali hostující útočníci.

53:53
    Knotek poslal puk zpoza brány do vlastního obranného pásma. Do konce početní výhoda zbývá už jen necelá minuta.

53:20
    A další úspěšná práce porubské čtyřky, Klikorka začíná od vlastní branky.

52:41
    Sešívaní ztratili souboje za brankou a Lemcke posílá puk k Málkovi. První dvouminutovka už je pryč.

51:55
    Do odkryté části Bláhovy střely mířil Knotek, jinak ale slávisté zatím v početní výhodě příliš šancí nemají.

50:40
    Slavia dostává čtyři minuty přesilové hry 5 na 4!

50:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Šoustal – 2 min., sekání + 2 min. + OK, napadání rozhodčích, odpyká Daniel Klímek.

50:01
    Další šance slávistů, Křepelka trefuje nenápadným nahozením od modré tyč!

49:34
    Průžek našel před Bláhou volného Kuldu, gólman Poruby ale jeho bekhendové zakončení pokryl.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 9. Slavík (Slavíček) – 14. O. Šedivý (Tvrdoň, Klimíček), 25. Střondala (Tvrdoň, Klimíček), 39. Razgals (Christov, Voráček)

HC Slavia Praha: R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Hrdinka, Holý, Klikorka, Kajínek, Kremláček – Průžek, Kulda, J. Brož – Matě. Beran, Knotek (C), Guman – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, J. Půček, Strnad.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Doudera, Voráček, Klimíček, Lemcke, A. Adamec, Gutwald – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Jaroš, Valenta – Malý, Štofa