Zlín – Poruba 2011 0:2 (kon.)
Berani Zlín
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Neděle 03.12.2023, 14:30 • Trinity Bank Arena Luďka Čajky • Chance liga • 27. kolo

Poruba vedla od páté minuty zásluhou Střondaly. V druhé části hry dokázali hosté navýšit své vedení v přesilovce, zatímco Berani nevyužili ani jednu ze tří těchto možností. Poslední část hry začala lépe pro ševce, ti se však nedokázali prosadit. Jejich snahu na snížení hatila častá vyloučení, Salonen šel na trestnou lavici na pět minut za napadení, Novotný se nechal 3 minuty před koncem zbytečně vyloučit za nesportovní chování. Konečný stav je tedy 0:2 a domácí fanoušci jsou právem nespokojení. (16:51:12)

59:59
    Berani v poslední minutě nic nepředvedli a slyší pískot od jejich fanoušků.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a Poruba už jen v klidu vyhazuje.

57:50
    Brejk 2 na 1 v oslabení pro Berany nebyl využit, tohle mohlo být ještě zajímavé.

57:10
    Situace se opakuje, Novotný zůstal bez hole, rozhodčí signalizují jeho faul. Nakonec je to klasifikováno jako nesportovní chování, zřejmě padla nějaká peprná slova na účet rozhodčích.

56:28
    Razgals obešel několik svých protihráčů, poté střílel z křídla beckhandem nad Hufa.

55:25
    Husa dokázal ihned po buly vyhodit puk.

55:17
    Paukkova hole byla přepůlena, takže mu v ruce zůstal jen pahýl, ale dle rozhodčích sekal svého protihráče, takže míří na trestnou lavici. To je velká komplikace pro Berany.

54:01
    Po chybě v rozehrávce Krenželok objel celé útočné pásmo hostů, po krátké kombinaci se domácí osvobodili.

53:38
    Puk se odrazil na tribunu, vhazuje se ve středním pásmu.

53:11
    Hrbas vyslal dělovku z první z osy hřiště, Dolejš dobře viděl.

52:37
    Suhrada to opět zkoušel od modré, ale klubko těl puk odrazilo mimo.

52:32
    Domácí jsou v poslední dvacetiminutovce velmi aktivní, ale ne a ne vstřelit kontaktní branku.

52:16
    Husa našel na modré Gaga, ten sjel do rohu, objel branku a nahrával zpět Husovi, který vyzkoušel Dolejše.

51:23
    Po chybě v rozehrávce se dostal ke střele Husa, těsně však minul pravou tyč.

50:22
    Kindl se výborně obtočil kolem svého obránce, ale ještě v brejku hledal svého spoluhráče, kterému šla přihráva na brusle.

49:48
    Zbývá osm vteřin 5minutové přesilovky Poruby, kde si překvapivě oba týmy vytvořily šance.

48:26
    Paukku hledal žabičkou svého spoluhráče na modré čáře, Dolejš rychle vyjel z branky a šanci zneškodnil.

Marek Valkovič

Branky a nahrávky: 5. Střondala (Šoustal, Tvrdoň), 28. Razgals (Střondala, Christov)

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).
    Trenér: Jan Srdínko

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Voráček, Doudera, Klimíček, Lemcke, Hlaváč, Gutwald – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Vehovský, Berisha, Razgals – Christov, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kleprlík, Mikšík