Vsetín – Slavia 3:2 (kon.) | Přerov – Znojmo 3:5 (kon.) | Jihlava – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Sokolov – Zlín 2:4 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 1:2 (1:2 po s.n.)
Pardubice B – Třebíč 3:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 06.12.2023, 17:30 • Zimní stadion Přerov • Chance liga • 28. kolo

Senzace je na světě. Znojmo ve třetí třetině doslova vyplenilo Přerov a čtyřmi trefami otočilo nepříznivé skóre. Za hosty se o překvapení kola postarali TOMÁŠ SVOBODA, RADIM MATUŠ, MAREK BERKA, MARTIN ŠŤOVÍČEK a LUKÁŠ ADÁMEK. Domácí Přerov se radoval po dvou trefách TOMÁŠE DOLEŽALA a DAVIDA CHROBOČKA, čímž vyhnal Romana Durného z branky, ale Zubři nezvládli třetí třetinu a dnes odchází s prázdnou. Znojmo naopak opustilo poslední místo a může se těšít na sobotní slavnostní utkání se Zlínem.

S konečným výsledkem 3:5 se s vámi z Přerova loučím, přejí klidný zbytek večera a u dalších zápasů se budu těšit napočtěnou. (20:03:42)

59:30
    Utkání už se jen dohrává.
    58:51 Lukáš ADÁMEK - 3:5

58:51
    6/6
    Orli právě vstřelili branku!
    Přerov odvolal brankáře z branky, ale powerplay Zubrům vůbec nevyšla. Brzy poté Zahradníček vyhodil do středního pásma, kde se doslova přes dva obránce prodral k puku LUKÁŠ ADÁMEK a pečetil vysněnou třetí třetinu Znojma. Asistence: Jan Zahradníček.
    Adámek L., Hruška J., Bukač D., Berka M., Tejnor D., Groh D.
    Vlach R., Doležal T., Doležal T., Březina D., Chroboček D., Pechanec A.

58:41
    Přerov odvolal Postavu.

57:54
    Beránek výborně obtěžoval obranu Přerova.

57:17
    Skrumáž před Grohem a Šťovíček vyhodil do středního pásma.

56:27
    Znojmo nyní zkušeně drželo puk v rohu přerovského pásma, ale domácí se vymanili a po další střele končí puk znovu vysoko nad brankou.

56:09
    Znovu končí puk vysoko nad brankou Dominika Groha.

55:58
    Puk v ochranné síti za brankou Znojma.

55:32
    Přerov se drží v útočném pásmu a snaží se znovu srovnat krok.

55:05
    Slyšet je nyní na stadionu jen hlouček fanoušků Znojma a domácí hráči se chvílemi ubírají k dohrávání soubojů.

55:00
    Přerov je zaskočen a Znojmo utišilo přerovský stadion.
    53:53 Martin ŠŤOVÍČEK - 3:4

53:53
    6/6
    Senzační třetí třetina Orlů. Bartko udržel puk v pásmu, předal Jenyšovi, který našel mezi kruhy MARTINA ŠŤOVÍČKA a jeho rána proletěla kolem ramena Postavy. Asistence: Pavel Jenyš a Jan Bartko.
    Šťovíček M., Jenyš P., Bartko J., Groh D., Svoboda T., Zahradníček J.
    Postava M., Vlach R., Doležal T., Kudělka T., Tomi V., Krisl J.

53:10
    Znojemští jsou při chutí a cítí šanci dotáhnou zvrat do konce. Přerov vyhazuje jen na zákazané uvolnění.

52:00
    Nejprve se do zakončení dral Šťovíček a za pár sekund Jenyš trefil tyčku.

50:16
    Nyní ale zahrozili pro změnu i domáci a Durný měl hodně štěstí.

Warty

Branky a nahrávky: 4. T. Doležal (Vlach), 25. T. Doležal, 28. Chroboček (Hejcman) – 31. T. Svoboda (Tejnor, Šťovíček), 48. Matuš, 50. Berka (Zahradníček, L. Adámek), 54. Šťovíček (Jenyš, Bartko), 59. L. Adámek (Zahradníček)

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), Cubo, F. Němec – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Mácha, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Goiš – Ministr, Chludil, Dobša.
    Trenér: Robert Svoboda

HC LERAM Orli Znojmo: Durný (28. Groh) – Zahradníček, Bartko, Tejnor (A), Bukač, J. Jenáček, Remta – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš (A) – Berka, Hruška, L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Masař – Horváth.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Michal Kostourek, Jan Grygera – Ondřej Polák, Tomáš Bezděk