Litoměřice – Třebíč 5:3 (kon.) | Přerov – Prostějov 1:4 (kon.) | Jihlava – Vsetín 0:2 (kon.)
Zlín – Frýdek-M. 4:1 (kon.) | Sokolov – Znojmo 4:1 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:4 (1:2 po s.n.)
Poruba 2011 – Slavia 5:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 18.12.2023, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • 30. kolo

Do třetí třetiny už si svoji převahu Prostějov přenesl a ve 43. minutě získal vedení proměněnou přesilovkou. Od Veselého dostal na levý kruh nabito Zdeněk Doležal, jehož střela zapadla do skulinky mezi Postavovou paží a tyčí. Jestřábi byli sice dál ofenzivně aktivnější, Zubři se ale k šancím na srovnání dostali. Pouze do masky pálil Svoboda, únik zase neproměnil Hejcman. Prostějov v závěru zpečetil vítězství dvěma góly do prázdné branky, o které se postarali Vilém Burian a Petr Hašek. (22:15:54)

59:27 Petr HAŠEK - 1:4

59:27
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Premiéra trenéra Mikesky v Přerově se nevydaří, Prostějov zapisuje druhou trefu do prázdné branky! Snadnou práci měl PETR HAŠEK. Asistence: Matouš Venkrbec, Jakub Kubeš.

59:01
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

59:01
    Doležal vybídl Pechance k teči, ta ale končí uprostřed branky na Štipčákovi. Hosté mezitím hrají v plném počtu.

58:31
    Zubři to dál zkoušejí v šesti, konec konců ztratit nic nemůžou.
    57:26 Vilém BURIAN - 1:3

57:26
    Zubři se zpátky do pásma neusadili, naopak se urodil protiútok, kterým v oslabení Jestřábi zřejmě pečetí dnešní vítězství! Na to, až Krisl padne k ledu, si počkal VILÉM BURIAN, jenž trefil prázdnou branku. Asistence: Petr Hašek.

57:08
    Prostějov uspěl na buly, Zubři zkoušejí v šesti bez brankáře.

57:00
    Vyloučení ale nakonec přeci jen přichází. Tomáš Jáchym dávno po přerušení na středu kluziště zcela zbytečně žduchl do protihráče a míří na trestnou.

57:00
    V rohu prostějovského pásma zůstal ležet Tomáš Doležal, který od soupeře inkasoval loktem do tváře, to ale dnes jinak velmi pozorným rozhodčím uniklo.

56:42
    Hejcman neproměnil velikou šanci! Dlouhý pas si sklepl ze vzduchu na hůl a ujížděl sám na Štipčáka, střelou mezi betony jej ale nepřekonal!

55:55
    Vlach se po odrazu ocitl v dobré pozici, branku ale přestřelil.

54:59
    Uplynulo dalších pět minut a ani nadále to nevypadá, že by si dnes Prostějov neměl od východního souseda dovézt všechny tři body.

53:51
    Ostřížek v další velké šanci! Nabito dostal do mezikruží, střelu ale neumístil přesně, nýbrž pouze na hruď domácího brankáře!

52:24
    Ostřížek i Hanousek měli velké šance, obě ale končí na Postavovi!

52:03
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Tomáš Doležal – 2 min., podrážení.

51:25
    Prostějovští budou hrát další přesilovku, hraje ve výhodě v šesti.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 21. Indrák (Hejcman) – 36. Jáchym (Maruna, J. Veselý), 43. Z. Doležal (J. Veselý), 58. V. Burian (Hašek), 60. Hašek (Venkrbec, Kubeš)

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Cubo, Krisl (C), F. Němec – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Jak. Svoboda, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Goiš – Mácha, Chludil, Ministr.
    Trenér: M. Mikeska

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Hanousek, Poledna, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Račuk, Pitule, Slanina – V. Burian, Venkrbec (C), Ostřížek – Maruna.
    Trenér: M. Janeček

Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Mikšík, Veselý