Slavia – Znojmo 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 3:1 (kon.) | Kolín – Prostějov 4:3 (2:1 po s.n.)
Litoměřice – Sokolov 2:0 (kon.) | Přerov – Pardubice B 5:2 (kon.) | Vsetín – Zlín 1:2 (0:2 po s.n.)
Třebíč – Frýdek-M. 3:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 06.01.2024, 17:00Chance liga • 35. kolo

Třetí třetina začala za stavu 2:2, to však nemělo dlouhého trvání. Jiří Krisl natáhl ke střele z dálky ve 42. minutě a trefil vzdálenější rožek Honzíkovy branky. Vzápětí mohl srovnat Lichtag v úniku, Postavovi ale podruhé v zápase pomohla branková konstrukce. Utkání až do závěrečných minut neobnovilo tempo z první třetiny, Zubři ale zařadili vyšší rychlostní stupeň a namísto pardubického tlaku to byl přerovský vichr, který se proháněl útočným pásmem. Velké šance nakonec k dalším gólům nevedly, Hanáci ale pomocí tref Tomáše Kudělky a Jiřího Krisla do prázdné branky zapsali první pětigólovou výhru v sezoně. Dynamo i přes srdnatý výkon dnes končí bez bodů a jeho trápení pokračuje, to Přerov, zdá se, zažívá výkonnostní vzpruhu. Já se s vámi tímto loučím a budu se těšit zase příště! Na počtenou! (19:22:13)

59:20 Jiří KRISL - 5:2

59:20
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak teď už si troufám říct, že rozhodnuto je! Přerov využívá prázdnou brankou i podruhé a ve 35. kole se mu poprvé v sezóně podařilo vsítit 5 gólů v jednom zápase! Další pokus letící z obranného pásma Zubrů končí až v brance a postaral se o to domácí kapitán JIŘÍ KRISL! Bez asistence.

58:52
    Hosté se sice dostali do pásma, domácí je ale nenechali vystřelit. Nyní hrají s kotoučem ve středním pásmu.

58:05
    Honzík opět venku z branky, Dynamo to ještě zkusí v šesti.
    57:44 Tomáš KUDĚLKA - 4:2

57:44
    Dokud nezazní siréna, neříkejme, že je rozhodnuto, ostatně viděli jsme včera obrat českých juniorů, teď už to ale béčko Pardubic bude mít hodně těžké! TOMÁŠ KUDĚLKA se trefil obloučkem prakticky přes celé kluziště do prázdné branky! Bez asistence.

57:14
    Honzík míří ven z branky, Pardubice to zkusí v šesti.

57:07
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.

56:43
    A namísto toho, aby se Pardubice tlačily za srovnáním, teď jejich pásmo profoukl pořádný přerovský vichr! Kolem Honzíkovy kasy proletěl další nebezpečný kotouč!

56:36
    Jakub Svoboda v další gólovce, také minul!

56:31
    Kudělka ujížděl sám na bránu, v těžké pozici ale minul!

55:42
    Adámkova střela Honzíkovi vypadla, měl co dělat i s Ministrovou dorážkou zblízka.

54:39
    Jakub Svoboda chytře předložil kotouč Hejcmanovi na bližší tyč, Honzík měl teď štěstí!

53:47
    Zubrům scházela střelba, Dynamo se ubránilo bez větších potíží.

52:50
    Jakub Svoboda chtěl pálit ze své oblíbené pozice na levém kruhu, puk mu ale při střele sjel. Přerov přichází o pásmo.

52:20
    Pechanec hledal před brankou Máchu, puk jen prosvištěl brankovištěm do rohu!

51:47
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Tomáš Zeman – 2 min., sekání.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 4. Mácha, 17. Pechanec (Chroboček, Jak. Svoboda), 42. Krisl (Indrák, Ministr), 58. Kudělka, 60. Krisl – 9. Herčík (Zeman), 37. Herčík

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – F. Němec, Kudělka, Talafa, Chroboček, Krisl, Cubo, J. Adámek – Lednický, Pechanec, Pospíšil – Jak. Svoboda, Hejcman, Indrák – Ministr, Mácha, Goiš – Nemec, Dobša.
    Trenér: M. Mikeska

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Hrádek, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Kaplan, J. Mikyska, Žálčík – Pavlata, Herčík, Zeman – Fiala.
    Trenér: T. Jirků

Rozhodčí: Cabák, Pilný – Bezděk, Veselý