Litoměřice – Znojmo 5:4 (po pr.) | Vsetín – Prostějov 3:1 (kon.) | Přerov – Třebíč 4:2 (kon.)
Jihlava – Zlín 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (po pr.) | Pardubice B – Sokolov 4:1 (kon.)
Slavia – Kolín 4:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
5:4 (2:0, 0:3, 2:1 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 17.01.2024, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 39. kolo

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (20:05:55)

Je konec! Stadion v bláznivém zápase poráží Znojmo po prodloužení. Kališníci vedli po první třetině už o dva góly, avšak Orli třemi góly ve druhé dvacetiminutovce otočili skóre. Hned v úvodu třetí třetiny si sice Stadion vzal vedení na svojí stranu, ale Znojmo rychle odpovědělo. Utkání dospělo až do prodloužení, které rozhodl Kale Costa.

63:48 Kale COSTA - 5:4

63:48
    4/4
    Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion bere bonusový bod! Krutil poslal puk do mezikruží na KALEA COSTU, který vymetl levý horní roh branky. Asistence: Michael Krutil.
    Costa K., Krutil M., Pařík L., Kordule P.
    Durný R., Sklenář D., Bukač D., Hruška J.

63:30
    V prodloužení zatím bylo k vidění minimum šancí.

62:30
    Šťovíček si vybruslil na pravý kruh a Pařík puk vyrazil.

61:03
    Jenyš byl v útočném pásmu dříve než puk a je pískán ofsajd.

60:56
    Krutil sám vyvezl puk a rozhodl se vystřelit, ale jeho pokus neměl gólové parametry.

60:30
    Šťovíčkova střela z pravého kruhu skončila vedle branky.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla. Následovat tak bude prodloužení.

60:00

59:28
    Zahradníčkova tečovaná střela od modré skončila těsně vedle. Následně puk skončil na domácí střídačce a vhazovat se bude po pravici Paříka.

58:44
    Černohorský udělal obrovskou chybu a k puku se dostal Bartko, který vystřelil do lapačky Paříka.

57:46
    Korkiakoski si tohle mohl odpustit. Vhazování vyhrál rukavicí a už sedí na trestné lavici za porušení postupu při vhazování.

56:40
    Kroupovo nahození ze středního pásma nadělalo velké problémy.

54:31
    Z mezikruží to zkusil Lichanec, avšak střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 5. Černohorský (Sihvonen, Costa), 10. P. Svoboda (Kuťák, Černohorský), 44. Plos (P. Svoboda, Kuťák), 45. Senčák (Ton, Vitouch), 64. Costa (Krutil) – 27. Jenyš (T. Svoboda, Tejnor), 35. T. Svoboda (Šťovíček, J. Jenáček), 39. Lichanec (Berger, Tejnor), 46. Štich (Hruška, Matuš)

HC Stadion Litoměřice: Pařík (Šatný) – Krutil, Jebavý (C), Kroupa, Benda, Pavlák, Aubrecht, Černohorský – Costa, Jícha (A), Sihvonen – Ton, Vitouch, Senčák – Plos, Korkiakoski, Cikhart – Kordule, Kuťák (A), P. Svoboda.
    Trenér: Miroslav Přerost

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (10. Durný) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), Vala – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš (A) – J. Sedláček, Čermák, L. Adámek.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Belko, Juránek