Litoměřice – Znojmo 5:4 (po pr.) | Vsetín – Prostějov 3:1 (kon.) | Přerov – Třebíč 4:2 (kon.)
Jihlava – Zlín 3:5 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (po pr.) | Pardubice B – Sokolov 4:1 (kon.)
Slavia – Kolín 4:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 17.01.2024, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • 39. kolo

Zubři se na úvodní branku načekali přes 40 minut. Lednický obral Dočekala a v následném úniku vybojoval trestné střílení. Při něm oslavil gólem svůj návrat do Přerova Roman Pšurný, když Jekela procedil mezi betony. Zubři si poté nepomohli přesilovkou a ve 48. minutě opět prohrávali. Z nenápadné akce se dostal k dorážce u odkryté tyče Matěj Psota. Domácí však brzy opět srovnali. Kudělka vybídl do přečíslení Pšurného a ten přesnou přihrávkou našel zakončujícího Daniela Indráka. Pro Romana Pšurného šlo o návrat jako hrom, v 55. minutě se totiž podepsal i pod třetí branku. Forčekingem vybojoval kotouč spolu s Ministrem, od kterého dostal skvělou přihrávku a střelou z prvního doteku dokončil obrat. Burácející ochozy v samotném závěru potěšila ještě trefa Vojtěcha Lednického do prázdné branky, a Zubři tak poprvé sezoně skolili Třebíč. Ode mě je to pro dnešek všechno, budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:46:03)

59:53 Vojtěch LEDNICKÝ - 4:2

59:53
    Přerov právě vstřelil branku!
    Blesková powerplay se ale Třebíči nevyplatila, Zubři pečetí dnešní vítězství trefou do prádzné branky z hole VOJTĚCHA LEDNICKÉHO. Asistence: Jiří Krisl.

59:30
    Puk v pásmu Zubrů, Jekel na střídačce. Hosté to zkouší v šesti.

59:16

58:40
    Chroboček vyrobil velkou chybu přihrávkou naslepo, když v prázdném pásmu přihrál přímo na hokejku Kučery. Do obrany ale domácí rychle dostoupili, a tak se žádné ohrožení Postavy nekonalo.

58:24
    Jekel zastavil kotouč betonem a může být rád, že Hejcman nebyl k dorážce dostatečně blízko. Buly po jeho levici.

58:04
    Rozehrány poslední dvě minuty třetí třetiny. Hostům nezbývá nic jiného než napadat domácí rozehrávku i ve čtyřech.

57:52
    Pospíšil po přihrávce Pšurného vyslal jedovatou střelu pod Jekelův "teploměr", velmi dobrý zákrok hostujícího brankáře.

57:16
    Tak to je pro hosty necelé tři minuty před koncem solidní rána. Podruhé v zápase špatně střídali a hráli v šesti. Trest pro celou střídačku za příliš mnoho hráčů jede odpykat Matěj Psota.

56:35
    Zubři si bedlivě hlídají obrannou třetinu, hosté hledají cestu přes modrou čáru pouze těžko.

55:30
    Vhazování před Michalem Postavou.
    54:28 Roman PŠURNÝ - 3:2

54:28
    Tak to je návrat jako hrom, Zubři jdou poprvé v zápase díky Pšurnému do vedení! Díky napadání v útočném pásmu se dostal na kotouč Ministr, který perfektní přihrávkou našel ROMANA PŠURNÉHO a ten se ocitl proti Jekelovi zcela sám! Překonal jej přesnou střelou nad vyrážečku a v dnešním duelu se podepisuje už pod třetí přerovský gól. Zimní stadion v Přerově je v euforii a domácí oblíbenec Pšurný si může vychutnat ovace burácejících ochozů. Asistence: Daniel Ministr.

53:10
    Ofsajd Horácké Slavie.

52:51
    Ten byl ale Zubry rychle odvrácen. Poizl opět na kotouči ve vlastní obranné třetině.

52:22
    Zpoza vlastní branky zakládá útok Daniel Poizl.
    50:24 Daniel INDRÁK - 2:2

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 41. Pšurný (TS), 51. Indrák (Pšurný, Kudělka), 55. Pšurný (Ministr), 60. Lednický (Krisl) – 24. Dočekal (Psota), 48. Psota (Bittner, Dočekal)

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – J. Adámek, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, Hanák – Dobša, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Nemec, Hradil.
    Trenér: M. Mikeska

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Baláž, Štebih, Furch, Poizl, Vodička, Kříž – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Ondráček, Vodný, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Malý, Frömel – Matě. Svoboda, Kučera, Michalčuk.
    Trenér: K. Pokorný

Rozhodčí: Skopal, Veselý – Otáhal, Kráľ