Poruba 2011 – Zlín 2:1 (po pr.) | Jihlava – Znojmo 6:3 (kon.) | Sokolov – Frýdek-M. 2:0 (kon.)
Přerov – Kolín 2:0 (kon.) | Litoměřice – Slavia 1:5 (kon.) | Vsetín – Třebíč 6:2 (kon.)
Pardubice B – Prostějov 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 20.01.2024, 16:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 40. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava skolila Znojmo díky povedené první a třetí třetině 6:3, když v závěru vstřelila v pětiminutové přesilovce tři branky, se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (01:46:41)

Dukla vítězí 6:3 a z osmého místa se přibližuje na čtvrtou Třebíč na čtyři body, naopak Znojmo na 13. místě nemá už nad poslední Slavií žádný náskok, jelikož Pražané si výhrou v Litoměřicích polepšili také na 47 bodů.

Dukla ve třetí třetině ovládla zápas, ačkoliv to tak ještě osm minut před koncem nevypadalo. Ve 43. minutě totiž sice navýšil jihlavské vedení Fabien Kočí, ovšem Znojmo ve 48. minutě během minuty a dvou sekund srovnalo zásluhou tref Jana Hrušky a Pavla Jenyše. Jenže necelých osm minut před koncem dostal za sekeru zezadu trest na pět minut a do konce zápasu kapitán hostí Tomáš Svoboda a Jihlava trestala. Z první z pravého kruhu se trefil Tomáš Havránek, po hezké kombinaci s Cachnínem vstřelil svůj druhý gól v zápasu Šimon Jelínek a brzy na něj svou druhou trefou v utkání navázal také Tomáš Havránek po hezké kombinaci s Janem Strejčkem.

59:56
    Čtyři sekundy před koncem se v rohu v obranném pásmu Znojma strhla potyčka několika hráčů a sudí mají plné ruce práce.

59:14
    Zápas se už pouze dohrává, diváky tak ani nevzruší další přerušení pro postavení útočícího hráče v brankovišti, působící více než komicky.

57:51
    Situaci dva na jednoho sehrála Dukla výborně až do zakončení.

57:14
    Hosté jsou nyní konečně v plném počtu.

56:21
    Jihlava hraje přesilovou hru velmi dobře a nepouští zlomené Znojmo ani do náznaku vzepětí.
    55:33 Tomáš HAVRÁNEK - 6:3

55:33
    6/5
    Dukla právě vstřelila branku!
    Strejda a Havran verze 2.0. Jan Strejček viděl u pravé tyče zcela volného TOMÁŠE HAVRÁNKA, který dává v této přesilovce druhý gól a trefuje se podruhé během dvou a půl minuty. Zblízka zasunul puk po ledě do sítě. Asistence: Jan Strejček, Fabien Kočí.
    Havránek T., Strejček J., Kočí F., Cachnín R., Jelínek Š., Maláč F.
    Šťovíček M., Vala D., Berger J., Bukač D., Groh D.

54:56
    Dukla si vyžádala velmi takticky oddechový čas.
    53:51 Šimon JELÍNEK - 5:3

53:51
    6/5
    Pelhřimovským stadionem zní: "deset, deset". Možná dnes deset branek skutečně padne, jelikož osmý gól v zápasu a pátý do sítě Znojma dává ŠIMON JELÍNEK. Pětiminutové oslabení bude dnes stát Orly body, Jelínek využil pas od "Cemby", se kterým si na pravém kruhu vyměnil puk, a střílí svůj již 15. gól v sezoně, čímž se stává nejlepším střelcem Jihlavy v sezoně. Asistence: Richard Cachnín.
    Jelínek Š., Cachnín R., Havránek T., Kočí F., Strejček J., Maláč F.
    Jenyš P., Matuš R., Zahradníček J., Bartko J., Groh D.
    52:48 Tomáš HAVRÁNEK - 4:3

52:48
    6/5
    Jak by napsal kolega Tomáš Kalas, tento večírek sice Pavel Ohera neplatí, ovšem jeho tým platí za pětiminutové vyloučení Tomáše Svobody. Jan Strejček jakožto extraligová posila se Dukle vyplácí více než dobře. Svou přihrávkou našel na pravém kruhu TOMÁŠE HAVRÁNKA, který dělovkou z první propálil Groha v brance a přesilovka Dukly navíc pokračuje. Asistence: Jan Strejček.
    Havránek T., Strejček J., Kočí F., Jelínek Š., Cachnín R., Maláč F.
    Bukač D., Beránek P., Štich D., Matuš R., Groh D.

52:14
    Nakonec je to druhý prohřešek. Pět minut za sekání dostává kapitán Znojma Tomáš Svoboda a tohle je velká šance pro Duklu. Jeho trest odpyká Lukáš Adámek.

52:14
    Během krátkého sledu byly k vidění dva fauly na znojemské straně a uvidíme, který si sudí vyberou k postestání.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 9. Harkabus (Jelínek, T. Havránek), 24. Jelínek (Pořízek, Dundáček), 43. Kočí (Menšík), 53. T. Havránek (Strejček), 54. Jelínek (Cachnín), 56. T. Havránek (Strejček, Kočí) – 25. Beránek (Lichanec, J. Jenáček), 47. Hruška (Bartko, Bukač), 48. Jenyš (Šťovíček, T. Svoboda)

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Strejček, Bilčík, Ozols, Dundáček, L. Mareš, Koštoval, Vovsík – Cachnín, R. Toman, Čachotský (C) – Jelínek, T. Havránek, Harkabus (A) – Jungwirth, Menšík, Štefančík – V. Brož, Pořízek, Kočí.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), Vala – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Sklenář, Hruška, Matuš (A) – J. Sedláček, Čermák, L. Adámek.
    Trenér: Karel Baďouček

Rozhodčí: Kamil Zavřel, Daniel Jechoutek – Ondřej Polák, Ondřej Malý

Diváci: 1 197