Jihlava – Kolín 2:4 (kon.) | Zlín – Znojmo 5:4 (2:1 po s.n.) | Litoměřice – Vsetín 2:5 (kon.)
Přerov – Slavia 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Třebíč 0:1 (kon.) | Pardubice B – Frýdek-M. 2:3 (po pr.)
Sokolov – Prostějov 1:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Slavia Praha
Středa 24.01.2024, 17:30 • ZS Přerov • Chance liga • 42. kolo

Slavia si do třetího dějství přenesla část přesilové hry, Zubři ji v ní stejně jako po většinu utkání ale do ničeho výrazného nepustili. Ve vlastním pásmu odváděli perfektní práci nejen holemi, ale i tělem. Slavia neměla prakticky žádný manévrovací prostor ke kombinaci a cokoliv prošlo přes málokdy pootevřenou obranu, to zastavil Michal Postava. Utkání ale přeci jen nabralo hektický závěr. Slavia vyvinula v závěru tlak při powerplay, ve které po neodpískaném ofsajdu zaznamenal kontaktní branku Matěj Beran. Tím sice přerušil Postavovu 190minutovou neprůstřelnost, Hanáci si ale osmé vítězství z posledních devíti zápasů a šesté v řadě pohlídali i tak, když se do prázdné branky prosadili ještě Vojtěch Lednický a Lukáš Chludil. Vítězná šňůra tak končí pražské Slavii. Já se s vámi pro dnešek z Přerova loučím a budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:52:08)

59:37
    Buly po levici Michala Postavy.
    59:28 Lukáš CHLUDIL - 4:1

59:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    Je definitivně jasno, Zubři si dokráčí pro pátou výhru v řadě! LUKÁŠ CHLUDIL dokázal přebruslit Kajínka a Pospíšilem vyhozený kotouč usměrnil do prázdné branky! Asistence: Tomáš Pospíšil.

59:13
    Slavia to dál zkouší bez brankáře, po mantinelu odpálený kotouč Přerova končí na zakázaném uvolnění.

59:00
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
    59:00 Vojtěch LEDNICKÝ - 3:1

59:00
    Gól z ofsajdu může ovšem mrzet maximálně Michala Postavu, který nezapíše třetí nulu za sebou, Zubři si s nejvyšší pravděpodobností totiž pro vítězství dojdou i tak! V útočném pásmu totiž dokázali zatlačit na hostující rozehrávku bez brankáře a její vabank se nyní nevyplatil. VOJTĚCH LEDNICKÝ totiž do odkryté branky zasunul třetí kotouč. Asistence: Antonín Pechanec.
    58:26 Matěj BERAN - 2:1

58:26
    Slavia právě vstřelila branku!
    Neprůstřelnost Michala Postavy končí po velmi sporné situaci! Hostům totiž nebyl odpískán přibližně 15centimetrový ofsajd, a tak se mohli usadit v útočné třetině. Od modré za záda Postavy propadla střela MATĚJE BERANA. Asistence: Tomáš Knotek.

58:04
    Další přerovské vyhození z vlastního pásma letí mimo branku, probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:57
    Postava schoval do výstroje další kotouč, jeho neprůstřelnost trvá už více než 180 minut!

57:40
    Hosté sice uspěly na buly, Krisl ale zanedlouho odpálil kotouč přibližně metr vedle odkryté branky Slavie!

57:28
    Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

57:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Antonín Pechanec – 2 min., hákování.

57:20
    Hosté mají velký tlak. Poblíž tyčky byl aktivní Slavík, zastavil jej ale za cenu faulu Pechanec.

56:34
    Hosté se po přerovském vyhození vrátili zpět do útočné třetiny.

55:45
    Slavia konečně vyvinula na domácí hráče nějaký tlak! Brož ale na brankovišti úspěšný nebyl a stejně tak se neujaly ani střely z dálky, které letěly mimo.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 9. Mácha, 31. Březina (Nemec, Zeleňák), 59. Lednický (Pechanec), 60. Chludil (Pospíšil) – 59. Matě. Beran (Knotek)

HC ZUBR Přerov: Postava (Němeček) – Zeleňák, Kudělka (A), Chroboček, Talafa, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – Mácha, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Březina, Nemec, Dobša.
    Trenér: M. Mikeska

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Stejskal – Matě. Beran, V. Polák II, Guman – Průžek, Knotek (C), J. Brož – Všetečka, Slavík, Kulda – Strnad, Havrda, Slavíček.
    Trenér: A. Totter

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Maštalíř, Hájková