Kopřivnice – Opava 3:4 (kon.) | Šumperk – Val. Meziříčí 4:5 (1:2 po s.n.) | Nový Jičín – Havířov 3:10 (kon.)
SHKM Hodonín – Technika Brno 0:4 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Vel. Meziříčí – Vyškov 4:1 (kon.)
Vrchlabí – Benátky n/J 1:2 (po pr.) | Letňany – Ústí n/L 3:2 (po pr.) | Děčín – Kralupy n. Vltavou 2:1 (kon.)
Kobra – Tábor 4:5 (kon.) | Cheb – Řisuty 5:4 (po pr.) | Mostečtí Lvi – Písek 5:1 (kon.)
Příbram – Chomutov 4:3 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Středa 04.10.2023, 18:00 • Zimní stadion Bouchalky, Žďár nad Sázavou. • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

Že i ve 2. lize mohou být k vidění krásné zápasy, ukázal tento duel. Hosté v něm třikrát vedli, o těsný náskok vždy přišli, avšak měli bezpočet šancí se do vedení dostat znovu, případně jej i navýšit, to se jim ovšem nepovedlo, domácí svou houževnatostí a obětavostí přečkali nebezpečné pasáže ve třetí třetině, kdy v jejím závěru hráli i v oslabení. Když už se zdálo, že se půjde do prodloužení, přišel faul v poslední vteřině, po kterém bylo nařízeno trestné střílení, ze kterého Ždár rozhodl o své velice cenné výhře. (20:26:16)

59:59 Dominik DUŠEK - 4:3

59:59
    Žďár právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné vyústění má nakonec tento mač. DOMINIK DUŠEK proměňuje trestné střílení, když si zajel až ke vzdálenější tyči, kde našel volné místo a i trochu se štěstím dokázal dostat puk kolem betonu gólmana do sítě. Vyloučení tak neplatí, ač hosté by za něj jistě byli radši.

59:59
    Tak to je závěr panečku, už se zdálo, že třetí třetina skončí, ale přišla poslední akce, ve které se před brankáře dostal jeden z hráčů Žďáru, byl zahákován Čermákem, který inkasuje dvě minuty, avšak ještě předtím uvidíme trestné střílení. Domácí mají obrovskou šanci rozhodnout a pokud by náhodou gól nedali, šli by do prodloužení v přesilovce.

59:30
    Puk končí zašlápnutý ve středním pásmu.

59:12
    Marek Tecl velice hezky tečoval puk těsně před Vítem, ten však stačil zasáhnout.

58:35
    Filip Maláč si po delší době připisuje zákrok, když chytá střelu z dálky do výstroje.

58:05
    Domácí tým přečkal těžké chvíle a je kompletní.

58:02
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Jeho tým následně vyhazuje.

57:30
    Tomáš Křehlík střílel hodně nebezpečně, ale Vít si poradil.

57:15
    K vidění bylo několik nebezpečný pokusů hostí, ani v jednom případě si však kotouč cestu za záda Víta nenašel, buď strážce svatyně Plamenů zasáhl nebo šel puk vedle.

56:55
    Filip Pártl střílel bez přípravy z pravého kruhu jen do betonu brankáře.

56:10
    Domácí však rychle vyhazují puk do bezpečí.

56:05
    Hosté si vyžádali oddechový čas. Moc dobře ví, že mají velkou možnost rozhodnout.

56:05
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Dominik Dušek – 2 min., držení.

55:59
    Hosté jsou kompletní.

55:10
    Hráči Havlíčkova Brodu drží kotouč dlouho v útočném pásmu, díky čemuž šetří cenný čas.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 25. Dušek (Adam), 31. Wasserbauer (Čejka, Kadleček), 33. Dušek (Jícha, Grauer), 60. Dušek (TS) – 2. Bureš (Košťál, Pártl), 29. Valášek (Čermák), 32. Tecl (J. Novák, Valášek)

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) – Adam, Kukla, Pleva (C), Grauer, Jar. Ludvík, Půža – Půhoný (A), Jícha, Dušek – Čejka, Wasserbauer (A), Kadleček – Chlubna, T. Ludvík, Gregar – Maštera, Štola.
    Trenér: M. Řehoř.

BK Havlíčkův Brod: Maláč (Č. Novák) – D. Vacík, Kerber, Benák, J. Novák (C), Kutlvašr, Čermák (A) – Tecl, Kopic, Holenda – Pavelec, Bureš, Pártl – Dymák, Křehlík, Košťál – Valášek, Voříšek (A).
    Trenér: A. Kraučuk.

Rozhodčí: M. Kohoutek – K. Hájková, P. Landsmann