Kralupy n. Vltavou – Letňany 4:3 (kon.) | Mostečtí Lvi – Cheb 4:3 (2:1 po s.n.) | Val. Meziříčí – Havířov 1:5 (kon.)
Opava – Šumperk 4:3 (kon.) | Vel. Meziříčí – SHKM Hodonín 2:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vyškov 2:6 (kon.)
Ústí n/L – Benátky n/J 7:1 (kon.) | Hronov – Vrchlabí 3:7 (kon.) | Tábor – Chomutov 2:5 (kon.)
Písek – Příbram 4:3 (kon.) | Technika Brno – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:8 (kon.)
HK Opava
4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 10.01.2024, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 28. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek večera přeje Tomáš Chalupa. (20:14:13)

Draci už to ale nestihli a Opava vítězí 4:3! Tři body domácích se ale rozhodně nerodily snadno, Draci v Krnově relativně dlouho vedli šťastnou brankou Danielčáka. Opavští ale vývoj duelu otočili a dostali se do vedení 4:2. Draci ještě duel zdramatizovali šestnáct vteřin před koncem díky Vachutkovi, na vyrovnání už jim ale čas nezbyl.

59:44
    Šumperk už na buly v šesti!
    59:44 Daniel VACHUTKA - 4:3

59:44
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak pozor, máme tady znovu drama! Na modré se do kotouče opřel DANIEL VACHUTKA a hrací předmět se zastavil až v síti Marka Slíže. Asistence: Štěpán Dudycha, Tadeáš Jaroš.

59:32
    Času už ale hosté mají minimum.

59:15
    Irgl míří na střídačku, Draci to ještě zkusí v šesti!
    58:46 Josef KREJSA - 4:2

58:46
    Opava právě vstřelila branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! Opava využívá přesilovku a vede o dvě branky. Slusarczyk předal puk JOSEFU KREJSOVI, který z osy hřiště dává svůj první gól v opavském dresu. Asistence: Jakub Slusarczyk, Marek Brada.

58:42
    Hosté ve čtyřech.

58:34
    Irgl likviduje i střelu Štěpánka z mezikruží a drží svůj tým v zápase! První trest Draků skončí za pět vteřin.

58:08
    Šumperk hraje hodně na riziko a před jeho brankou nyní byli zcela sami Stuchlík s Káňou! Zakončoval druhý jmenovaný, kterého Irgl vychytal vyrážečkou! Tohle ještě může Opavu mrzet.

57:36
    Kubíček navíc z vlastní třetiny vyhodil puk na tribunu a Opava bude hrát přes minutu pět na tři!

57:00
    Jaroš puk vyhazuje do bezpečí, Opava zatím měla jednu nebezpečnou střelu z dílny Ervastiho.

56:39
    Obrovská komplikace pro hosty! Horký si v obranném pásmu pomohl hákováním, za které dostává dvě minuty.

56:15
    Domácí ale puk hned dostali ze třetiny, Rousek navíc Irgla prověřil střelou na bližší tyč.

56:00
    Jiří Šindelář nepřihrál přesně a hra se po odpískaném icingu znovu stěhuje do opavské třetiny.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 32. Vojtovič (Vašenka, Beránek), 43. K. Stuchlík (Šindelář, Rousek), 47. Rousek (Štěpánek), 59. Krejsa (Slusarczyk, Brada) – 16. Danielčák (P. Hohl), 55. J. Horký (Vachutka), 60. Vachutka (Dudycha, Jaroš)

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Pachula, Bílek, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Adamec – Káňa (A), K. Stuchlík, Rousek (A) – Slusarczyk, Brada, Krejsa – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Häring, Hendrych.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

DRACI PARS ŠUMPERK: Irgl (Ryšavý) – Dudycha, Cekr, Rutar (A), Minařík, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka (A), Müller, Jaroš (C) – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčák, Nilsson, Skopal – Polách.
    Trenér: Tomáš Sedlák.

Rozhodčí: Rapák – Gančarčík, Hladík.