Havířov – Opava 9:1 (kon.) | Chomutov – Písek 4:2 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 4:3 (po pr.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | SHKM Hodonín – Žďár n/S 2:3 (kon.) | Vyškov – Technika Brno 5:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 6:3 (kon.) | Ústí n/L – Kralupy n. Vltavou 3:5 (kon.) | Benátky n/J – Hronov 7:1 (kon.)
Letňany – Děčín 2:1 (kon.) | Tábor – Řisuty 8:2 (kon.) | Kobra – Cheb 6:2 (kon.)
Příbram – Mostečtí Lvi 6:3 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
IHC Králové Písek
Středa 25.10.2023, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Chomutovští měli skvělý vstup do zápasu a už v jedenácté minutě se mohli radovat z pohodlného vedení 3:0. Hosté ale nedali svojí kůži lacino a ještě do konce úvodní třetiny manko stáhli na rozdíl jediného zásahu. Piráti pak o svém ubojovaném vítězství rozhodli až v poslední periodě díky gólu Františka Lukeše, jež si tím připsal hattrick. (21:05:47)

59:40
    Utkání se již jen dohrává.

59:36

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:11
    Kombinace po ose Hübl – Chrpa – Lukeš končí dobrým zákrokem Korytara, který stihl včas sklapnout betony.

Dnešní utkání sleduje 1446 diváků.

57:40
    Písečtí se díky vyhranému vhazování okamžitě osvobozují.

57:36
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Jan Matiášek – 2 min., podrážení.

56:30
    Milan Kostourek se téměř dostal k puku, který špatně zpracoval obránce Písku. Ale byl nakonec rychlejší než puk a z akce nic nebylo.

55:45
    Vladimír Hanus střelou z otočky minul branku Pirátů. Následuje komerční přestávka.

54:10
    Milan Kostourek nedokázal zpracovat puk mířící od obránce přes celé kluziště a tak o puk musí zabojovat za brankou Písku.

53:00
    Lukeš se snažil v jasné palebné pozici ještě najít Svobodu, ale celá akce byla již překombinovaná a nakonec nedošlo ani k přímému ohrožení branky Korytara.

52:15
    Chrpova střela z pravého kruhu míří znovu vysoko nad branku.

52:02
    Po nepřesné rozehrávce se puk stěhuje před branku Martina Altrichtera, jelikož šlo o zakázané uvolnění.

51:20
    Dominik Kučera od modré tvrdě vystřelil pouze nad branku Korytara.

50:10
    František Lukeš mohl dát svůj již čtvrtý gól dnešního večera, když mu před prázdnou branku exkluzivně puk připravil Tadeáš Svoboda. Lukeš ale branku trestuhodně minul!

49:41
    Piráti se o šanci ohrozit Jakuba Korytara připravují díky ofsajdu při přechodu modré čáry.

49:15
    Po zmatcích v obraně Pirátů Martin Altrichter raději podržel puk pod lapačkou.

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 3. Chrpa (Záruba, Putz), 8. Lukeš (Hübl), 11. Lukeš, 44. Lukeš (Seemann, Záruba) – 16. Matiášek (Volf), 18. Volf (Hanus, Rousek)

Piráti Chomutov: Altrichter (Kufa) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, D. Kučera, Havel (A), F. Hynek – T. Svoboda, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Remeš – Jouza.
    IHC Králové Písek: Korytar (Kříž) – T. Březina, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, J. Turek, Kurfürst, Pavlát – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – M. Novotný, Hollar, Ženíšek – A. Dubský, Zátopek, Šindelář.

Rozhodčí: Glanc – Kurtin, Baxa