Vítkovice – K. Vary 2:6 (kon.) | Olomouc – Kladno 1:0 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Pardubice – Litvínov 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Sparta – Motor ČB 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:6 (0:4, 2:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 15.09.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 1. kolo

Je po všem. První kolo nového ročníku Tipsport extraligy vítkovickým na jejich ledě nevyšlo. Hosté si vypracovali velice slibný náskok už v první třetině, kde na jejich čtyři góly nedokázali vítkovičtí odpovědět ani jednou. Do druhé třetiny nastoupili domácí s Klimešem v brance a ten karlovarským pokusům odolával. Naděje svitla domácím fanouškům ve 22. minutě, kdy si gól připsal Kalus a zhruba v polovině zápasu snižoval v přesilovce na rozdíl dvou branek Percy. Vítkovice zlepšily hru a fanoušci čekali tuhý boj o body. Zkraje třetí třetiny odskočili karlovarští znovu na rozdíl tří branek díky Rachůnkovi. Domácí se snažili utkání ještě zvrátit, ale výborný Frodl v brance jim mnoho možností nedával. V přesilovce pak ještě hosté zvýšili Hladoníkem a to už i největší optimisté museli uznat, že dnes to zřejmě z pohledu Vítkovic nevyjde. Karlovarští fanoušci i hráči mají na dalekou cestu zpět domů zabaleny tři body a z Ostravy dnes odjíždějí určitě velmi spokojeni.
    Mějte příjemný zbytek večera a užijte si víkend, já se budu u dalšího onlajnu těšit na počtenou. (20:12:50)

59:42
    Hosté ještě čarují před Klimešem, ale ten nakonec zasáhnout nemusel, jeho spoluhráči se postarali.

59:19
    Mueller čekal před brankou, ale puk se jen odrazil od Frodla mimo jeho dosah.

59:15
    Laxní rozehrávka Energie končí na zakázaném uvolnění.

58:50
    Hosté rozehráli do pásma, ale dojeli jen k útočné modré, než přišli o puk.

58:21
    Na střelu Kováře od kruhu málem nestihl Frodl zareagovat, ale i tak mířila těsně vedle.

58:00
    Domácí musejí rozehrát od své branky.

57:32
    Vítkovice míří do pásma, ale Plutnar posílá z rohu kotouč zpět do středu kluziště.

57:17
    Dva z vítkovických hráčů poměrně tvrdě, ale bez faulu, dohráli u mantinelu karlovarské hráče, aspoň tímhle udělali některým z diváků radost. Následuje komerční přestávka.

56:50
    Energie drží kotouč, ale nikam rozhodně nespěchá.

56:13

55:25
    Ještě rychle informace o počtu dnešních diváků, dokud je tato informace ještě pravdivá – dnešní utkání sleduje 5 325 diváků.

55:12
    Hosté se drží v pásmu, ale nemají úplně kam spěchat, někteří z diváků opouštějí svá místa, kdežto hrstka karlovarských fanoušků fandí a zpívá z plných plic.

54:50
    Vítkovice vyhazují puk za Frodla.

54:13
    Karlovarské čekají ještě další dvě minuty přesilovky.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 22. Kalus (Fridrich), 29. Percy (Mueller, Lakatoš) – 6. Gríger (Hladonik, Kangasniemi), 12. Zetterberg (Plutnar, Černoch), 17. Zetterberg (Černoch, O. Beránek), 20. Rachůnek (Kangasniemi), 41. Rachůnek (Gríger, Kangasniemi), 55. Hladonik (Plutnar, Zetterberg)

HC Vítkovice Ridera: Machovský (21. Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, Stehlík, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Káňa, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Claireaux, Kalus – Kotala, Dej (A), Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Huttula, Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: R. Mrkva, A. Kika – M. Axman, V. Rožánek

Diváci: 5 325