Plzeň – Motor ČB 0:1 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 2:3 (kon.)
Olomouc – K. Vary 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Mountfield HK
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 22.09.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 3. kolo

A teď už je to z mé strany opravdu vše. Přeji vám příjemně strávený první podzimní víkend a u přenosů z dalších hokejových mačů se těším na počtenou! (20:58:13)

Ocenění pro nejlepší hráče utkání si odnesli domácí útočník Oliver Okuliar a hostující brankář Filip Novotný.

Mladá Boleslav bere v sezoně nejen první body, ale také první výhru. A že byla tedy vydřená! V první třetině sice Bruslaře svého soupeře střelecky předčili, pak už ale byl vidět na ledě hlavně Hradec, který na Středočechy vyslal dohromady přes 40 pokusů. Oba celky využily v prostřední třetině dvojnásobné přesilovky, výborně chytající gólmani ale další zásahy nepovolili. A tak dospěl duel až k nájezdům, kde o boleslavské výhře rozhodl v 5. sérii David Bernad.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Rozhodující nájezd připadl DAVIDU BERNADOVI, který se rozjel do slušné rychlosti a brankáře překonal svižnou kličkou do bekhendu – 1:2sn.

5. série
    2:3
    Matěj Chalupa se snažil o kličku do bekhendu, nezamíří ale přesně a je rozhodnuto!

5. série
    2:3
    David Bernad se naopak rozjel rychle a s ničím se nepáral, rychlým blafákem do bekhendu se trefil!

4. série
    2:2
    Oliver Okuliar se rozjel velmi pomalu a udělal to velmi mazácky – natáhl si brankáře do bekhendu a pak stáhl puk do kličky do forhendu!

4. série
    1:2
    Tomáš Šmerha si položil brankáře a potom jej obloučkem přehodil!

3. série
    1:1
    David Šťastný ani nezakončil, v samém závěru mu ujel puk z hole.

3. série
    1:1
    Sebastián Malát se ale nenechal zastrašit a střelou k tyči vyrovnává!

2. série
    1:0
    Aleš Jergl se rozjel pomaleji a prostřelil brankáře mezi betony!

2. série
    0:0
    Róbert Lantoši zase mířil na lapačku, taky neúspěšně.

1. série
    0:0
    Alex Tamáši zkoušel střelu na vyrážečku, tam místo nebylo.

1. série
    0:0
    Juhamatti Aaltonen mířil mezi betony, Bartošák chytil.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec Králové – 3 (42)
    Mladá Boleslav – 3 (30)

Prodloužení je u konce a vítěze stále neznáme, rozhodnou tedy samostatné nájezdy! V prodloužení se dostala na koně díky přesilovce Mladá Boleslav, po vyrovnání počtu hráčů na ledě převzal iniciativu znovu Hradec. Oba gólmani ale nadále předvádějí výborné výkony, a tak gól nepřipustili.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 38. Okuliar (Lalancette, Blain) – 31. Järvinen (Pyrochta), rozh. náj. Bernad