Mladá Boleslav – Motor ČB 2:5 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 4:3 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 2:4 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:5 (po pr.)
Litvínov – Třinec 6:4 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 01.10.2023, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 7. kolo

Ode mne je to vše. Přeji šťastné vykročení do dalšího pracovního týdne a zase někdy na počtenou. (18:37:59)

Dnešní utkání sledovalo 3628 diváků.

Třetí třetina přinesla nakonec poměrně velký počet gólů a zvrat ve vývoji. Ve 42. minutě totiž zařídil přesnou dorážkou obrat ve skóre Radek Pilař. Jeho gól však paradoxně nakopl hosty, kteří se stali lepším týmem a ještě před polovinou periody bylo vyrovnáno, když Iikka Kangasniemi vymetl horní roh branky. Stejné místo trefíl šest minut před koncem také Tomáš Havlín a Energie rázem vedla. Vše ještě pojistil Jan Hladonik, který dovezl puk do prázdné branky. Hradec tak poprvé v sezoně nebodoval, naopak Karlovy vary vyhrály podruhé v řadě a bodově se dotáhly na svého soupeře.

Střely na branku:
    36:15 (18:2, 9:7, 9:6).

Nejlepší hráči:
    Mountfield HK – Ralfs Freibergs
    HC Energie Karlovy Vary – Iikka Kangasniemi.

59:47
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Joona Huttula vyhodil z obranného pásma tak šikovně, že nahrál přímo rozjetému JANU HLADONIKOVI, který kotouč v poklidu dovezl do prázdné klece – 2:4. Asistence: Joona Huttula.

59:23
    Mountfieldu se však v pěti nedaří usadit v útočném pásmu a s jeho akciemi to vypadá bledě.

58:56
    Až nyní se domácí vymanili a Kiviaho peláší na střídačku!

58:28
    Hosté stále svírají soupeře v obranném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Energie kombinuje v útočném pásmu.

57:01
    Oliver Okuliar se dostal do situace 3 na 2. Slovenský snajpr se rozhodl pro střelu, kterou však domácí obrana zablokovala.

56:26
    Hradec vrhl všechny síly do útoku a publikum ho žene. Marek Zachar hledal Radovana Pavlíka, ale kotouč jen prolétl kolem klece.

56:03
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Radek Pilař – 2+2, vysoká hůl.

56:03
    Velké momenty Radka Pilaře. Nejprve se drobný útočník protáhl před Frodla, avšak střelu gólman vyrazil. Jenže následně trefil Havlína do obličeje a jeho zákrok se zkoumá na videu.

55:37
    Volný kotouč vypadl k Aleši Jerglovi, ten savše z otočky netrefil do zařízení.

55:01
    Po akci Karlových Varů se do rychlého protiútoku hnala druhá domácí formace, jenže Okuliar nedokázal svou přihrávkou nikoho najít.

54:29
    Lvi se snaží usadit v pásmu brání jim v tom však nepřesné přihrávky.

54:08
    Následuje poslední komerční brejk zápasu.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 31. Jasper (Blain), 42. Pilař (R. Pavlík) – 18. O. Beránek, 48. Kangasniemi (Rachůnek, Gríger), 54. Havlín (Redlich), 60. Hladonik (Huttula)

Mountfield HK: Kiviaho (J. Soukup) – Jank (A), Blain (C), Kalina, Pavelka, Marcel, Freibergs, Gaspar – R. Pavlík, Miškář, Jasper – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Zachar, Lalancette, Šťastný – Pilař, Moravec, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Dlapa, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, O. Procházka.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Cabák, Květoň – Svoboda, Šimánek.