Třinec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 1:4 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:4 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 06.10.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 8. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:44:18)

Nejlepší hráči utkání: DEVEN SIDEROFF (KLA) a CHRISTOPHE LALANCETTE (MHK).

I když prodloužení začali aktivně hosté, následně bylo více šancí na hokejkách Kladna, které mohlo několikrát zápas ukončit. 13 vteřin před koncem ale rozhodl CHRISTOPHE LALANCETTE a Hradec Králové si domů veze 2 body.

64:47
    Hradec právě vstřelil branku! Hradec rozhoduje 13 vteřin před koncem prodloužení o své výhře a veze z Kladna 2 body. CHRISTOPHE LALANCETTE si podržel kotouč a zasunul puk za ležícího Bowa. Asistence: Jérémie Blain.

63:34
    Frolíkům bekhend proletěl jen mezi betony Kiviaho předbrankovým prostorem pryč.

62:41
    Ticháček si zkušeně podržel kotouč na hokejce a zkoušel zakončil bekhendem. Kiviaho chytá a přerušuje hru.

62:26
    Po střele Sideroffa je hra přerušena.

61:45
    Slováčkům pokus o střelu z blízka nevyšel a kladenský obránce se jen sklouznul po ledě.

60:55
    Okuliar ztratil puk v útočném pásmu, ale za pár chvil jsou opět na kotouči hosté.

60:10
    Prodloužení začíná kotoučem na hokejce hostů.

60:01

Domácí šli opět do vedení zásluhou Tralmakse, ale Hradec neotálel a dotáhl se trefou Zachara. Následně si oba týmy vyzkoušely přesilové hry, ale skóre se do konce třetiny nezměnilo. Hra tak bude pokračovat prodloužením.

60:00

59:45
    Strnadovi nesedla přihrávka a tak nemohl ujíždět sám na Kiviaho.

59:37
    Přesilová hra končí zákrokem lapačky po Plekancově střele.

58:32
    Smoleňák na druhé straně byl dobře postaven u předbrankového prostoru, ale jeho střela z otočky nebyla důrazná.

58:03
    Perret ujížděl na Bowa, který skvěle zasáhl.

57:49
    Jarůškova střela končí v náručí brankáře.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 23. M. Procházka, 24. Tralmaks (Klepiš, Jarůšek), 44. Tralmaks (Ticháček, Plekanec) – 27. A. Novotný (Chalupa, Pilař), 31. Okuliar (Šťastný, Freibergs), 47. Zachar (R. Pavlík, F. Pavlík), 65. Lalancette (Blain)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček, Babka – Sideroff, Plekanec (C), Frolík – Tralmaks, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Strnad (A) – M. Procházka, Melka, Smoleňák.
    Mountfield HK: Kiviaho (Bartošák) – Jank, Blain (C), Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Zachar, Šťastný – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Jergl (A) – Chalupa, Pilař, Novotný.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Ondráček, Thuma