Litvínov – Vítkovice 6:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:3 (po pr.)
Kladno – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 20.10.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 12. kolo

Českobudějovické trápení se natahuje na pět porážek v řadě, ale s drobnou útěchou si Jihočeši odváží cenný bod.

Ve třetí části dokázal vyrovnat stav utkání v přesilové hře Harris, který po přihrávce Pýchy a Kondelíka vymetl prostor pod horní tyči.

V prodloužení jsme viděli šance na obou stranách. Ta největší se rýsovala právě u Sideroffa, který se nacpal před obránce Motoru a vynutil si trestné střílení, které se mu podařilo využít. (20:39:47)

63:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Trestné střílení DEVEN SIDEROFF trestá jak nejlépe mohl a Kladno poprvé v sezoně vítězí na domácím ledě. Kličkou k pravé tyči si položil Hrachovinu, který se ještě vší silou natahoval po zakončení kladenského exekutora.

63:04
    Sideroff se natlačil za obranu Motoru a vynutil si faul, který znamená překřížené ruce rozhodčího a trestné střílení.

62:42
    Štencel našel zpoza branky volného Kondelíka, který měl dost prostoru, ale z levého křídla Brízgalu neprostřelil.

61:41
    Kondelíkova střela byla rovněž nepříjemná! Brízgalu posadila na led a na kotouč před sebou nemohl dosáhnout.

61:20
    Pytlík si udělal prostor mezi kruhy a i přes dva protihráče dokázal zaměstnat Hrachovinu. Potenciální ztráta puku by znamenala únik Budějovic dvou hráčů na Brízgalu.

60:31
    Tralmaks si dlouho držel kotouč a záhy to zkusil individuálně na levou tyč.

60:06
    Kubík se dostal do kleští a přichází o puk. Hrát může Ticháček v obranném rohu kluziště.

60:01

Třetí třetinou se Motoru podařilo vyrovnat stav utkání a na Kladně se bude prodlužovat. Závěr utkání nabídl mnoho šancí, ale o vítězi rozhodně až prodloužení, potažmo samostatné nájezdy.

60:00

59:48
    Slováčkovo nahození Hrachovina neměl šanci vidět, ale puk mu přistál přímo na hrudi.

59:26
    Kladenské přečíslení tři na dva také neskončilo střelou na Hrachovinu.

59:13
    Gulaši nastřelil mantinel s úmyslným odrazem před branku, ale to mu příliš nevyšlo.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:48
    Bláha se snažil dojet vyhozený puk, ale o něco blíže to měl Hrachovina, který vyjel z branky.

56:47
    Valský sklepl puk na Kondelíka osamoceného před brankou, který měl problém se zpracováním. Kotouč přikryl Brízgala.

56:18
    Doudera za brankou byl ve statické pozici a na poslední chvíli se pokusil vyhnout napadajícímu Procházkovi, který ho kolem nejspíše trefil někam do prostoru kolene.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. Bláha (Pytlík, Strnad), 64. Sideroff (TS) – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Martenet, Ticháček, Veber, Slováček, Babka – Jarůšek, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Frolík, Kusý – Strnad (A), Pytlík, Bláha – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka.
    Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Gulaši, Doudera (A), Pýcha, Hovorka, Štencel, Vráblík, Štich – Ordoš, Harris, Kubík – M. Beránek, Kondelík, Gulaš (C) – D. Simon, Hanzl, F. Přikryl – Chlubna, Vopelka, Valský.