K. Vary – Kladno 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:4 (0:2 po s.n.)
Olomouc – Litvínov 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:3 (0:2 po s.n.) | Motor ČB – Pardubice 4:3 (po pr.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Mountfield HK
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 22.10.2023, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 13. kolo

Mně už nezbývá nic jiného, než se s vámi rozloučit. Přeji úspěšný vstup do nového pracovního týdne a u dalších přenosů z hokejového prostředí se těším na počtenou! (18:35:39)

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni dva obránce – z Vítkovic Petr Gewiese a z Hradce Tomáš Pavelka.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 7 (41)
    Vítkovice – 6 (13)

A opravdu je tomu tak, nic dalšího se nestalo, závěrečná siréna zazněla a Hradec může slavit druhé domácí vítězství sezony, tentokrát 2:0! A je potřeba říci, že naprosto zaslouženě. Prakticky po celý zápas byli Východočeši ti, kdo diktoval tempo hry, na svého soupeře vysílali jednu střelu za druhou a Vítkovické naopak k ničemu moc nepustili. O výsledku duelu rozhodla už první třetina, v níž Mountfield odskočil na 2:0, a přestože v závěru třetí třetiny Ridera přeci jen vyvinula na bránící Hradec nějaký tlak, Bartošák svou neprůstřelnost udržel.

59:57
    Ještě jednou se bude vhazovat, do konce ale zbývají už jen 3 vteřiny a myslím, že tedy můžeme považovat duel za rozhodnutý!

59:43
    Dominik Lakatoš pálil od modré, nicméně minul.

59:25
    35 vteřin do třetí sirény, Hradec znovu vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra je nyní poměrně rozkouskovaná.

59:15
    Vítkovice mají puk pod kontrolou a Matěj Machovský už je znovu na střídačce!

58:53
    Ze souboje v rohu vyletěl puk od hradecké brány až na opačnou stranu kluziště a původně byl pískán hradecký icing, nakonec se však bude vhazovat na středu hřiště a Machovský se tak na chvíli vrací do brány.

58:40
    Technický přestupek v podobě ofsajdu zastavuje ostravskou akci, vhazovat se bude v prostřední třetině hřiště.

58:26
    Radovan Pavlík posunul puk do vítkovické obranné třetiny a Mountfield jde střídat.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty a Vítkovice jsou momentálně daleko od svého útočného pásma.

57:40
    Tentokrát Jordann Perret na půlce tečoval a i po hradeckém vyhození se tak pokračuje ve hře.

57:34
    Hradečtí se osvobodili, ovšem jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:21
    Matěj Machovský zůstává na střídačce a Vítkovice hrají se šesti muži v poli!

57:21
    Východočeši vyhodili na icing a vhazovat se bude před jejich gólmanem, ještě předtím si vítkovičtí trenéři berou oddechový čas!

57:08
    Aleš Jergl se ve svých manévrech sám zamotal, a tak místo střely z pravého kruhu přišel o puk.