Třinec – Plzeň 4:1 (kon.) | Motor ČB – Sparta 1:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 0:8 (kon.) | Litvínov – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Olomouc 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 1:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.10.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 14. kolo

Je tu konec! Energetici ve třetí části zařadili vyšší rychlostní stupeň a už v první minutě se k tyči z přesilovky prosadil Tomáš Rachůnek. Domácí využili záhy další početní výhodu zásluhou Jana Hladonika. Vítkovice chtěly vyrovnat, v tom jim ale zabránil skvělými zákroky Dominik Frodl. V poslední minutě o výsledku definitivně rozhodl pohlednou sólo akcí Tomáš Rachůnek. (21:51:22)

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Dávid Gríger ustál soupeřův hit za brankou hostů, přihrál přesně TOMÁŠI RACHŮNKOVI a ten si po prokličkování obranou poradil i s Matějem Machovským. Asistence: Dávid Gríger.

58:30
    Karlovarští drží hru před svým pásmem, hosté se navíc dopustili zakázaného uvolnění.

57:30
    Mikyskovi ujel puk na modré a Západočeši se musí stáhnout.

56:32
    Nyní dělovku Petra Gewieseho dorážel Petr Chlán, proti němu ale Frodl vytáhl excelentní zákrok! Domácí vyhodili na icing.

Dnešní utkání sleduje 3590 diváků.

55:46
    R8na Petra Gewieseho se odrazila do ochranné sítě, Vítkovice tlačí.

55:26
    Karlovarští se osvobodil vyhozením na útočnou zónu.

55:06
    Střelu Robertse Bukartse zablokovala domácí obrana.

54:13
    Jedovatou střelu Ondřeje Beránka zneškodnil Machovský svou vyrážečkou.

54:00
    Bekhendem to zkusil Peter Mueller, puk zapadl do náruče Dominika Frodla a následuje komerční přestávka.

53:47
    Po úspěšném bloku Filipa Koffera se Vítkovičtí sami vyhnali z pásma.

53:38
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují.

52:30
    Zakončení zpoza branky zkusil Dávid Gríger, proti němu se ale Machovský přesunul včas.

52:04
    Ridera vyhazuje na zakázané uvolnění.

51:55
    Na druhé straně se proti střelám Tomáše Redlicha zase musel činit Matěj Machovský.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 41. Rachůnek (Stříteský, Hladonik), 46. Hladonik (Černoch, Rachůnek), 60. Rachůnek (Gríger) – 34. Vehovský (Raskob, Machovský)

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Rachůnek, Černoch, Hladonik – Jiskra, Gríger, O. Beránek – O. Procházka, Kofroň, Zetterberg – Redlich, R. Přikryl, Koffer.
    Trenér: David Bruk

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Zeleňák – Zdráhal, Chlán, Mueller – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Přibyl, Vehovský – Lednický, Krejsa, Slusarczyk.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Gerát, Klouček