Vítkovice – Třinec 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 4:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 5:2 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 03.11.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 17. kolo

To je z mé strany v dnešním online přenosu vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a na počtenou. (20:38:12)

Utkání je u konce, Hradečtí berou tříbodový zisk a oplácí Jihočechům porážku z prvního vzájemného utkání sezony. Východočeši si vzali v druhé třetině dvoubrankové vedení a herně dominovali, po pěkné trefě Gulaše se ale utkání vyrovnalo. Zpátky na rozdíl dvou branek poslal Lvy v čase 44:28 Aleš Jergl a domácí si mohli aspoň z části oddechnout. Minutu před koncem stvrdil hradecké vítězství gólem do prázdné branky Patrik Miškář a rozhodl o triumfu 4:1 nad Českými Budějovicemi.

Střely na branku: 25 – 26

59:54
    Hradec dovedl utkání do vítězného konce a bere tři body!

59:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Miškář potvrzuje vítězství Hradce trefou do prázdné branky! PATRIK MIŠKÁŘ ve vlastním oslabení odzbrojil soupeře na mantinelu a zakončil své představení gólem do prázdné branky. Asistence: Radovan Pavlík.

58:44
    Domácí stráví poslední minutu ve hře čtyř proti šesti.

58:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Bohumil Jank – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

58:38
    Lalancette zvítězil na buly, puk ale domácí ztrácí.

58:18
    Jihočeši nemají kotouč pod kontrolou, agresivní hra domácích se zatím vyplácí.

57:30
    Radovan Pavlík napadá za brankou hostů a brání v rozehrávce.

57:19
    Budějovice po oddechovém čase jdou do šesti!

57:10
    Hovorka schoval svojí jedovatou ránu skrz chumel hráčů, pozorný Bartošák ale rychle zareagoval a kotouč podržel.

56:39
    Okuliar vyhazuje z vlastního pásma na zakázané uvolnění.

56:15
    Hradečtí se dle rozhodčích dopustili přestupku, po parádním gestu fair play od venkovního družstva se ale vylučovat nebude!

55:56
    Bartošák viděl projektil letící od modré a zasáhl vyrážečkou.

55:11
    Výborná defenzivní práce Perreta je odměněna potleskem z hlediště.

54:42
    Lalancette na buly neuspěl a Jihočeši nahazují do pásma.

54:29
    Přes pět minut musí Hradečtí ještě odolat tlaku hostů, aby si odnesli tříbodový zisk.

53:37
    Hradec přestál aktivně odehranou početní výhodu ze strany Českých Budějovic.

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 15. Perret (Estephan, Jasper), 24. Šťastný (Kalina, Lalancette), 45. Jergl (Miškář, Okuliar), 60. Miškář (R. Pavlík) – 36. Gulaš (Hovorka, Doudera)

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) – Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Zachar, Jasper.
    Trenér: Tomáš Martinec

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel, Vráblík, Doudera (A), Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štich – Ordoš, Kondelík, Kubík (A) – F. Přikryl, Harris, Gulaš (C) – D. Simon, Hanzl, M. Beránek – Vopelka, Toman, Chlubna.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Bohuněk