Vítkovice – Motor ČB 1:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 30.01.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 19. kolo

Dohrávka 19. kola je u konce. Domácí se sice dostali do vedení už v šesté minutě po hezké brance Robertse Bukartse, ale Motor zkraje druhé třetiny srovnal díky Harrisovi a do vedení pak svůj tým poslal Koláček. Třetí třetinu kouskovala vyloučení, vítkovičtí zvýšili obrátky, ale Strmeň svoji klec zamkl. Domácí se nadechli k závěrečné hře bez brankáře a bojovali, na Jihočechy to dnes ale nestačilo. Tři body tedy putují do Českých Budějovic.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:10:50)

59:55
    Vítkovičtí brání svou prázdnou klec, ale na vyrovnání už to nevypadá.

59:49
    Další pokus Českých Budějovic, jak pečetit dnešní stav, ale kotouč svým tělem zastavuje Auvitu.

59:40
    Hosté vyhazují puk, snaží se ho dostat do prázdné branky, ale nastřelují jen bránícího Lakatoše, který se ujímá puku.

59:28
    Vítkovičtí střílejí ze všech stran, ale Strmeň je všude.

59:10
    Vítkovičtí bojují, ale chybí jim i štěstí.

58:50
    Vyhozený puk míří do rohu k opuštěné brance, Lakatoš sprintuje pro něj.

58:32
    Hosté hrají v plném počtu.

58:30
    Lakatošova střela končí na Strmeňovi.

58:16
    Oddechový čas pro domácí celek, Klimeš po něm zůstává na střídačce.

58:16
    Zdráhal si bleskově najel k brance, ale jeho zakončení zastavuje Strmeň.

57:35
    Hosté dostávají puk do středního pásma a domácí fanoušci se cítí nespokojeně.

57:19
    Z mezikruží to zkusil Chlán, ale i teď byl hostující gólman přesně tam, kde měl být.

56:59
    Z kruhu pálil tvrdě Lakatoš, ale Strmeň byl postavený dobře.

56:38
    Vítkovice v plném počtu a zahrají si přesilovku.

56:32
    Motor hrál v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Koláček. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Ro. Bukarts – 21. Harris (Ordoš, Kubík), 32. Koláček (Toman, Gulaši)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Vondráček, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kalus, Claireaux, Kotala.
    Trenér: Pavel Trnka

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Vráblík, Doudera (A), Kachyňa, Gulaši (C), Hovorka, Štich – Ordoš, Kondelík, F. Přikryl – M. Beránek, Harris, Kubík (A) – Vopelka, Hanzl, Valský – Chlubna, Koláček, Toman.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: R. Šír, R. Hradil – V. Lederer, P. Blažek

Diváci: 3 511