Třinec – Litvínov 2:3 (po pr.) | Kladno – Plzeň 2:4 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:3 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 3:4 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 19.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 20. kolo

Ode mě je to pro dnešek z Olomouce vše, přeji vám hezký zbytek dne. (19:34:19)

Střely na branku: 28 – 29 (13:8, 5:9, 8:12, 2:0)

Olomouc sice proti Vítkovicím ztratila dvougólový náskok, přesto na domácím ledě poprvé v listopadu vítězí. V prodloužení kohoutům vystřelil druhý bod jejich kapitán Jiří Ondrušek. Mora tak vyhrála po třech zápasech a podruhé v jedenáctém kalendářním měsíci za dva body. Naopak Vítkovice prohrály potřetí v řadě, ale poprvé v listopadu bodovaly.

61:10
    4/4
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci přesně po minutě a deseti sekundách ukončují prodloužení a získávají v tomto zápase dva body. Olomoucký kapitán JIŘÍ ONDRUŠEK popadl odražený puk, poté si přejel do prostoru na úrovni levé tyče a nakonec zamířil nad ležícího Klimeše. Asistence: Jan Bambula a Jan Knotek.
    Ondrušek J., Bambula J., Knotek J., Konrád B.
    Klimeš L., Mueller P., Auvitu Y., Zdráhal P.

60:44
    Bambula nemohl střílet, a proto z útočného pásma vyjel až do místa za vlastní brankou.

60:32
    Krátce po přesilovce vystřelil z hranice pravého kruhu bez přípravy Navrátil, Klimeš u pravé tyče vytáhl perfektní zákrok lapačkou.

60:26

60:01

Olomouc bude mít v prodloužení k dispozici ještě 26 sekund přesilovky.

Vítkovicím se v 58. minutě podařilo na olomouckém ledě vyrovnat, když při hře bez brankáře zblízka dorazil kotouč do branky Peter Krieger. Ostravský celek si tak za stavu 2:2 vynutil prodloužení, které na Hané začne zhruba za dvě minuty.

60:00

59:49
    Závěrečnou útočnou akci Olomoučanů zastavuje ofsajd.

59:27
    Volný Plášek vypálil vší silou nad kruhy, hostující branku nicméně minul.

58:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Mário Grman – 2 min., podrážení.

57:54
    6/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hostům risk bez brankáře vyšel. Mueller krásnou křížnou nahrávkou našel na pravém kruhu volného Kaluse. Ten poslal kotouč do ohně, do brankoviště. Bukarts ho poté do odkryté branky zblízka ještě dorazit nedokázal, PETER KRIEGER ale už ano a Ostravané vyrovnávají. Asistence: Roberts Bukarts a Marek Kalus.
    Krieger P., Bukarts R., Kalus M., Lakatoš D., Auvitu Y., Mueller P.
    Konrád B., Bambula J., Kusko S., Ondrušek J., Knotek J., Rašner A.

57:20
    Klimeš zůstal na střídačce, Vítkovice to zkoušejí se šesti bruslaři.

57:20
    Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera.

57:20
    Konrád měl kotouč před levým betonem, ale hrací předmět byl stále hratelný. Zblízka ho doráželi Jeřábek a také Krieger, ale na Konráda nevyzráli.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 9. Kusko (Bambula), 20. Orsava (Macuh, Mareš), 62. Ondrušek (Bambula, Knotek) – 39. Kotala (Bukarts, Mikuš), 58. Krieger (Bukarts, Kalus)

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Řezníček, Ondrušek (C), Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, Mareš – Navrátil, Nahodil (A), Káňa – Bambula, Knotek (A), Kusko – Orsava, Macuh, Plášek ml. – Klimek, Anděl, Kunc.
    Trenér: Jan Tomajko

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Grman, Mikuš, R. Jeřábek, L. Kovář, Prčík, Auvitu, Zeleňák – Mueller (A), Krieger, Zdráhal – Lakatoš (C), Chlán, Kalus – Peterek, Barinka, Bukarts – Fridrich, Dej (A), Kotala.
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika – Ondráček, Šimánek