Třinec – Litvínov 2:3 (po pr.) | Kladno – Plzeň 2:4 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (po pr.) | Pardubice – Liberec 2:3 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 19.11.2023, 16:15 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 20. kolo

Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček (KLA) a Tim Söderlund (PLZ). (18:51:33)

Ve třetí třetině byli opět bojovnější domácí, ale nedokázali svoji píli dotáhnout do konce. Plzeň naopak tolik šancí neměla, ale minimálně dvakrát nedala kotouč do odkryté branky a neměla štěstí. To se k ní přiklonilo až v poslední minutě zápasu! Söderlund trefil odražený kotouč až za Brízgalu a následně zpečetil konečné skóre na 2:4 gólem do prázdné branky. Kladenští tak prohráli pátý zápas v řadě.

59:53
    Plzeň právě vstřelila branku! A Plzeň zpečetila svoje vítězství trefou do prázdné klece. TIM SÖDERLUND si připisuje druhou branku a Plzeň si domu veze všechny tři body. Asistence: Jan Schleiss, Jakub Lev.

59:43
    Kladenská branka je opět prázdná.

59:33
    Hra je ale přerušená a Brízgala je zpět v brance.

59:30
    Kladenská branka je prázdná.

59:24
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

59:24
    Plzeň právě vstřelila branku! A Plzeň jde do vedení 36 sekund před koncem zápasu! Střelu Houdka nejdříve Brízgala vyrazil před sebe, kde stál příhodně TIM SÖDERLUND a dorazil kotouč do sítě. Asistence: Michal Houdek, Jakub Lev.

59:03
    Vhazování vyhráli hosté, kteří se také ženou dopředu. A drží pásmo Kladna.

58:48
    Melka skončil vleže pod Pavlátem a hra je přesunuta do středního pásma.

57:59
    Kotouč je až u kladenské branky.

57:30
    Ticháčkovu střelu od modré Pavlát s přehledem chytá.

56:54
    Až teď jsem Kladenští v útočných pozicích.

56:40
    Kotouč je až u Brízgaly.

Dnešní utkání sleduje 3914 diváků.

56:12
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Aleksi Rekonen – 2 min., krosček, odpyká Ondřej Matýs, protože má Rekonen něco s nohou a odjel do kabiny.

55:09
    Zámorského střelu od modré vyrazil Brízgala hokejkou pryč.

54:33
    Rekonenova střela skončila v náručí kladenského gólmana.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 24. M. Procházka (Klepiš), 40. Ticháček (Dotchin, Klepiš) – 3. Šiler (Jansa), 18. Rekonen, 60. Söderlund (Houdek, Lev), 60. Söderlund (Schleiss, Lev)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – M. Procházka, Klepiš, Tralmaks – Sideroff, Pytlík, Smoleňák (C) – Jarůšek, Melka, Frolík – Strnad (A), Babka, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Houdek, Kvasnička, Dujsík – Söderlund, Lev (A), Holešinský – Schleiss (C), Indrák, Pour – Hrabík, Jansa, Rekonen – Matýs, M. Soukup, Šiler.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Frodl