Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 26.11.2023, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 22. kolo

Vítkovice dnes sahaly po třech bodech, nakonec však vydolovaly jen jeden. Přitom to pro ně dnes nevypadalo vůbec špatně, v desáté minutě otevřel skóre svým druhým gólem ve druhé zápase Barinka. Ve druhé třetině využili vítkovičtí přesilovku, ale po trenérské výzvě hostujícího týmu byla branka odvolána. Přesto se ještě do konce druhé části domácí fanoušci radovali, když Pavláta překonal Fridrich. Do třetí části šly Vítkovice s dvojnásobnou gólovou výhodou, ale nejprve snižoval po Piskáčkově střele Mertl. Vítkovičtí pak přežili minutu oslabení tři na pět, ale další nabídnutá přesilovka domácím mnoho radosti nepřinesla. Zhruba tři minuty před třetí sirénou srovnával ve vlastním oslabení Lev a začínalo se znova. Do prodloužení se Vítkovice sice vrhly po hlavě, ale při souboji v rohu u padl jeden z domácích hráčů, hosté se dostali do přečíslení a Zámorský přesným zásahem ukončil dnešní utkání.
    Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:14:45)

60:20
    Za protesty ještě vyfasoval trest do konce utkání domácí Percy.

60:20
    4/4
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté si připisují prémiový bod díky nejproduktivnějším hráči PETROVI ZÁMORSKÉMU, když se jim v přečíslení podařilo vyšachovat v brance Machovského – 2:3.
    Zámorský P., Holešinský A., Mertl T., Pavlát D.
    Percy S., Bukarts R., Lakatoš D., Machovský M.

60:14
    Hosté vydolovali kotouč, jeden z domácích hráčů padá na led a hosté tak mohou do přečíslení.

60:05
    Vítkovičtí vystartovali do pásma a bojují o kotouč v rohu.

59:55
    Kotouč se obloučkem dostává za Pavlátovu branku.

59:49
    Přetahovaná o puk končí ofsajdem pro Plzeň.

59:12
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění domácího celku.

58:53
    Hosté vydolovali kotouč a přesunují se k Machovskému.

58:31
    Po levém křídle dostal puk do pásma Fridrich, končí však vytěsněn na zadním mantinelu, kam mu přispěchal na pomoc Dej.

58:20
    Zakázané uvolnění také pro vítkovické.

58:05
    Zakázané uvolnění pro hosty.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Barinka (Zdráhal, Mikuš), 38. Fridrich (Auvitu, Zdráhal) – 45. Mertl (Piskáček, Holešinský), 57. Lev (Söderlund), 61. Zámorský

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Auvitu, R. Jeřábek, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Kalus, Dej (A), Kotala – Peterek, Přibyl, Krejsa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Laakso, Jiříček, Kvasnička, Dujsík, Piskáček (A) – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Šiler.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: R. Mrkva, P. Obadal – M. Hlavatý, V. Rožánek

Diváci: 4 509