Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 26.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 22. kolo

Utkání mezi Olomoucí a Kometou je minulostí. Domácí dnes dokázali rozjeté Brno porazit 3:1. V první třetině se prosadil Vincour, o vyrovnání se ale postaral Karel Plášek. Rozhodla nakonec přesilovka ve druhé třetině, ve které se mezi střelce zapsal obránce Jakub Sirota. V poslední minutě poté skóre upravil Michal Kunc.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:35:46)

59:28
    6/6
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti dnešní zápas vyhrají! Kotouč do opuštěné klece Komety dostal MICHAL KUNC. Lukeš se už vrací do své svatyně. 3:1. Asistence: Rok Macuh.
    Kunc M., Konrád B., Macuh R., Řezníček D., Ondrušek J., Orsava J.
    Vincour T., Flek J., Ščotka J., Pospíšil K., Cingel L., Moses S.

59:06
    Kometa se znovu dostala do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Domácí ale srdnatě brání.

58:39
    Vypálil také Tomáš Marcinko, jehož pokus ale slovenský brankář našel ve své lapačce.

58:06
    Kometa už hraje bez brankáře. Z levého kruhu zahrozil Gazda, Konrád byl ovšem jistý.

57:48
    Mora poslala kotouč na zakázané uvolnění. Kometa si bere oddechový čas.

57:06
    Martin Zaťovič byl zaparkovaný před bránou, přihrávku ze strany ale do branky nedorazil.

56:50
    Gazda chtěl překvapit Konráda z velkého úhlu, ale prostor u tyče Konrád utěsnil.

56:33
    Radek Kučeřík se dostával dopředu, ale poté byl ukázkovým hitem zastaven. Patrně se jednalo o Tomáše Černého, který předvedl hokejovou klasiku.

55:55
    Nahodil ve středním pásmu ztratil kotouč, ale hokejisté Komety poté neměli rychlost, aby zamířili do kontru.

55:02
    Třetí třetina nám pomalu ale jistě míří do svého konce. Olomouc dnes výborně brání, ale Kometa se nechce vzdát. Patrně už za dvě nebo tři minuty odvolá Lukeše na střídačku.

53:24
    Alex Lintuniemi nahodil od modré čáry. Konrád měl se zákrokem velké problémy, ale kotouč ve své moci nakonec udržel.

53:09
    Jan Bambula příkladně zablokoval dělovku Mosese z mezikruží. Následně kohouti vyhodili na zakázané uvolnění.

52:23
    Kometa se chtěla usadit v útočném pásmu, ale při kombinaci nebyla tolik přesná.

51:45
    Alex Rašner přidržel kotouč za svou bránou. S rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

51:07

50:36
    Sirotova dělovka od modré čáry zapadla kousek vedle brány. Následně se kotouč od zadního mantinelu odrazil zpět před brankoviště, ale nebyl úspěšně doražen.

50:06
    Lukáš Cingel vyvezl kotouč do útočného pásma, ale poté o hrací předmět přišel.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. Plášek ml. (Orsava, Ondrušek), 27. Sirota (Plášek ml., Orsava), 60. Kunc (Macuh) – 12. Vincour (Kos)

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek (C), Řezníček, Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, Černý – Kusko, Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil (A), Navrátil – Plášek ml., Macuh, Orsava – Kucsera, Anděl, Kunc.
    Trenér: Jan Tomajko

HC Kometa Brno: Lukeš (Kavan) – Lintuniemi, Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga – Pospíšil, Cingel, Moses – Vincour, Marcinko (A), Kos – Flek, Zbořil, Zaťovič (C) – Kohout, Okál, Kratochvíl – Zembol.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Ondráček, Kika – Axman, Rampír

Diváci: 5 500