Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
Neděle 26.11.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 22. kolo

Z dnešního duelu velkých rivalů je to vše. Přeji hezký večer. (19:34:45)

Také druhé východočeské derby sezony zvládly lépe Pardubice. Ve 46. minutě si připsal svůj druhý zásah v zápase Martin Kaut a v přesilovce zvýšil na 3:1. Rovněž v početní výhodě se o čtyři minuty později trefil David Cienciala. Snižující gól Davida Šťastného z 54. minuty začátek obratu nepřinesl. Konečný výsledek 5:2 určil přesným zakončením do prázdné brány Jan Mandát.

Nejlepší hráči zápasu:
    Martin Kaut (HC Dynamo Pardubice)
    Oliver Okuliar (Mountfield HK)

59:20
    V pardubické aréně se už slaví, tohle už rival místních nedokáže otočit.

58:48
    6/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    JAN MANDÁT ve středním pásmu přebral kotouč a poslal ho směrem na prázdnou bránu. Puk doklouzal až za brankovou čáru.
    Mandát J., Will R., Poulíček P., Vála O., Paulovič M., Kolář J.
    Blain J., Okuliar O., Estephan G., Miškář P., Pavelka T., Lalancette C.

57:56
    Poulíček se po vyhození puk ze středního pásma k bráně ocitl na ledě, ale už je zpátky na nohách.

57:45
    Odpískán ofsajd Hradce Králové.

57:21
    Pardubice opět dostaly puk do bezpečí a snaží se napadat soupeřovu rozehrávku.

56:33
    Jeden z domácích hráčů vytlačil Šťastného i s pukem do středního pásma.

55:51
    Dynamu se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru a musí se znovu bránit.

54:57
    Hradec Králové teď strávil chvíli na polovině soupeře, další nebezpečné zakončení ale nepřidal.

53:29
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    DAVID ŠŤASTNÝ přesným zakončením přece jen dokázal vykřesat naději pro Mountfield. Branka padla v signalizované výhodě. Asistence: Jeremie Blain.
    Šťastný D., Blain J., Lukáš J., Jank B., Chalupa M., Pilař R.
    Will R., Hyka T., Zohorna T., Kolář J., Bučko M., Kousal R.

52:41
    Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění. Tentokrát se bude vhazovat před Willem.

52:08
    Kolář nahodil puk na zadní mantinel, Pardubice brzy nato o útočné pásmo přišly.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. V enteria areně je vyprodáno!

51:52
    Hra se stěhuje před Lukáše, a to z důvodu icingu.

51:32
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru stojí Hradec postavení v útočném pásmu.

51:05

50:59
    Will podržel pardubický tým důležitým zákrokem. Do konce Kautova trestu zbývá šest sekund.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 4. R. Kousal (Zohorna, Čerešňák), 26. Kaut (Radil), 46. Kaut (Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, Zohorna), 59. Mandát – 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain)

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.
    Trenér: Václav Varaďa

Mountfield HK: Lukáš (J. Soukup) – Jank, Blain (A), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka

Diváci: 10194