Třinec – Kladno 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 5:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 4:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 3:1 (kon.)
Mountfield HK
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
HC Olomouc
Úterý 28.11.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 23. kolo

V tuto chvíli je to ode mě již vše, z ČPP Arény přeji pěkný zbytek úterního večera a na počtenou! (20:50:51)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 14 (31)
    Olomouc – 5 (26)

Hradec dostal zpočátku poměrně studenou sprchu, když ve čtvrté minutě prohrával už o dva góly. Jenže postupně se zvedl a Olomouci nasázel tři branky, čímž otočil průběh duelu. Těsné vedení si však domácí nepohlídali, protože v závěru druhé třetiny inkasovali a opět bylo srovnáno. Drama to bylo až do konce a už se zdálo, že základní hrací doba o vítězi nerozhodne. To se však nestalo, protože pět minut před koncem se trefil Mountfield a výhru si pojistil ještě jedním gólem do prázdné brány. Lvi tak zdolali Kohouty i podruhé v sezoně, tentokrát 5:3. Navíc tomuto soupeři přerušili sérii tří vítězných zápasů.

59:47
    Zápas se dohrává a vypadá to, že se už nic významného nestane.

59:26
    6/6
    Hradec právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je definitivně rozhodnuto. Mountfieldu se totiž podařilo dojet vyhozený kotouč a po několika nahrávkách nakonec skóroval, když po pobídce Jordanna Perreta prázdnou bránu trefil EVAN JASPER. Kanaďan ve službách Východočechů zvýšil na 5:3 a připisuje si druhý gól v tomto utkání. Asistence: Jordann Perret, Bohumil Jank.
    Lukáš J., Jasper E., Perret J., Jank B., Blain J., Lalancette C.
    Nahodil L., Kunc M., Macuh R., Káňa J., Orsava J., Sirota J.

58:43
    Probíhá souboj o kotouč v rohu kluziště na straně, kde má Hradec obranné pásmo. Mezitím už Branislav Konrád odjel na střídačku a Moravané hrají v šesti!

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hradec prozatím drží těsný náskok.

57:40
    Hru přerušuje ofsajd, kterého se dopustila Mora.

56:44
    Evan Jasper zkušeně získal hrací předmět u útočné modré, jel až za Konrádovu bránu a zase zpět, čímž pro hokejisty zpod Bílé věže ubylo několik vteřin.

55:44
    Olomouc sice tečovaným pokusem získala útočné pásmo, ale šla střídat, a tak jsou u puku opět Lvi.

54:43
    Pokračovat se bude komerční přestávce.

54:19
    6/6
    Po několika nepřesných přihrávkách na obou stranách se z ničeho nic prosazují Východočeši, kteří se vydali do útočné třetiny. Oliver Okuliar vyslal z mezikruží zadovku na JORDANNA PERRETA, jenž trefil přesně pravý roh Konrádovy klece – 4:3. Asistence: Oliver Okuliar, Patrik Miškář.
    Lukáš J., Perret J., Okuliar O., Miškář P., Jank B., Blain J.
    Konrád B., Černý T., Káňa J., Macuh R., Navrátil J., Švrček J.

53:41

53:39
    Jiří Ondrušek si nabruslil po levém křídle až do kruhu, odkud vypálil. Jan Lukáš však sklapl betony včas.

53:10

52:21
    Na kotouči se zatím více drží Mora, při zakončení jednoho z Kohoutů ale byla zlomena hůl.

51:41
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Oliver Okuliar – 2 min., držení hole.

51:28
    Do přečíslení dvou na jednoho ujeli hosté. Zakončení Jana Knotka nebylo rovněž úspěšné.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper (Estephan, Lalancette), 29. Eberle (Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) – 4. Sirota (Orsava), 4. Navrátil, 39. Navrátil (Nahodil)

Mountfield HK: Lukáš (J. Soukup) – Jank, Blain (A), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Okuliar – Šťastný, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Eberle (C), Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Mareš – Kusko, Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil (A), Navrátil – Káňa, Macuh, Orsava – Kunc, Menšík, Anděl.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Frodl, Hnát