Třinec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:6 (kon.)
Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – K. Vary 2:3 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Motor ČB 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 08.12.2023, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 26. kolo

Vítkovice dnes po velkém boji vybojovaly bod a v současné chvíli je každý bod ceněn zlatem. Hosté začali v první třetině dobře, domácí se ale dostali více do hry při čtyřminutové přesilovce, kterou dokázali využít Peterkem. Po první třetině se šlo do kabin s tímto těsným výsledkem. Ve druhé části se královehradečtí do zápasu obuli a vítkovickým se nedařilo jejich hře přizpůsobit naplno. I díky tomu inkasovali dvě branky, jejichž autorem byl útočník Estephan. Ve třetí části ale vítkovičtí zlepšili hru a byli svému soupeři rovnocenným partnerem, šli si za vyrovnáním a také se k němu dopracovali, když srovnával Doležal. Oba týmy mohly vést i více, šance na to měly, ale do třetí sirény se to ani jednomu z dnešních aktérů nepodařilo. Prodloužení načali vítkovičtí dobře, drželi se v útočném pásmu, ale Lukáš v brance hostů odolal. Trojice hráčů Mountfieldu se přesunula k domácí kleci, kde po chvíli zajistil prémiový bod pro svůj tým Šťastný.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si pokud možno nadcházející víkend. Já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:37:03)

Hradec právě vstřelil branku!
    Přesto, že si více šancí vypracovali v tomto prodloužení domácí, jsou to hosté, kteří získávají prémiový bod, když přihrávku Pavelky využil DAVID ŠŤASTNÝ – 2:3. Asistence: Tomáš Pavelka, Christophe Lalancette.
    Šťastný D., Lalancette C., Pavelka T., Lukáš J.
    Machovský M., Percy S., Krieger P., Bukarts R.

62:03
    Mountfield se krátkými přihrávkami přesunul před Machovského, ale nyní bojuje za jeho brankou.

61:39
    Lakatoš se bez potíží prosmýkl do pásma, ale jeho nahrávka před branku na spoluhráče zblokovala bránící hůl.

61:28
    Královehradečtí na skok v pásmu, u Machovského se objevil Jergl, ale Lakatoš mu za brankou bere puk.

61:04
    Vítkovičtí mají kotouč pod kontrolou, ale nedaří se jim překonat hostujícího gólmana.

60:40
    Nejprve Krieger poslal puk do šance Vondráčkovi, následně to zkusil Vondráček sám, ale Lukáš byl v obou případech na místě.

60:10
    Vítkovice vyhrály vhazování a míří k Lukášovi.

60:01

1/3 – 9:11
    2/3 – 12:20
    3/3 – 17:12

60:00

59:55
    Puk ve středním pásmu, už je jasné, že se bude prodlužovat.

59:37
    Machovský je v pohotovosti, hosté zkoušejí strhnout vedení a celý zápas ke svému prospěchu. Domácí se ale perou za možnost připsat si alespoň nějaké body.

59:04
    Královehradečtí se i s pukem přesunují k domácí brance.

58:49
    Bukarts si najížděl s Dejem na hostující branku, ale Lukáš jejich §mysl přečetl.

57:52
    Blain fauloval Doležala, ale sudí už nechtějí do hry příliš zasahovat. Hostující kapitán odjíždí na střídačku bez hole, Doležal se zvedá z ledu a míří za spoluhráči.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Peterek (Barinka, Auvitu), 56. Doležal (L. Kovář, Zdráhal) – 24. Estephan (Pláněk, Kalina), 39. Estephan (Freibergs, Lalancette), 63. Šťastný (Pavelka, Lalancette)

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Dej (A), Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Vondráček – Doležal, Přibyl, Peterek.
    Trenér: Pavel Trnka

Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Jank, Blain (C), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – Šťastný, Miškář, Estephan – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Perret, Lalancette, Jasper – Zachar, Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: A. Kika, T. Cabák – M. Axman, P. Blažek

Diváci: 3 597