Třinec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:6 (kon.)
Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Kladno – K. Vary 2:3 (0:2 po s.n.) | Pardubice – Motor ČB 4:3 (po pr.)
po s.n. (0:2)
Rytíři Kladno
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 08.12.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 26. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:59:20)

Nejlepší hráči utkání: Denis Kusý (KLA) a Iikka Kangasniemi (KVA).

Hosté začali utkání aktivněji, měli tlak, který proměnili v gól ještě v první třetině. Kladno následně v prostředním dějství vyrovnalo a ve třetí třetině šlo do vedení. V 56. minutě však srovnal z přesilové hry pět proti třem Černoch a hra musela jít do prodloužení. V něm měli navrch Karlovarští, kteří drželi kotouč skoro celých pět minut. Rozhodnout ale musely až samostatné nájezdy, ve kterých se domácí ani jednou neprosadili, zato hosté hned dvakrát. Odvážejí si tak z kladenského ledu dva body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary. Ondřej Procházka se trefil mezi betony a dal vítězný gól.